match report archive

NRL logoNRL round one 2015

March 4:

SOUTH SYDNEY 36 BRISBANE 6 at Suncorp Stadium

March 5:

PARRAMATTA 42 MANLY 12 at Pirtek Stadium

March 6:

NEWCASTLE 24 WARRIORS 14 at Hunter Stadium
WESTS TIGERS 19 GOLD COAST 18 at CBUS Super Stadium
SYDNEY ROOSTERS 28 NORTH QUEENSLAND 4 at 1300SMILES Stadium

March 7:

PENRITH 24 CANTERBURY 18 at Pepper Stadium
CANBERRA 24 CRONULLA 20 at Remondis Stadium

March 8:

MELBOURNE 12 ST GEORGE ILLAWARRA 4 at Kogarah Jubilee Stadium

Round two

March 13:

CANTERBURY 32 PARRAMATTA 12 at ANZ Stadium
video

BRISBANE 10 CRONULLA 2 at Remondis Stadium
video

March 14:

PENRITH 40 GOLD COAST O at Carrington Park, Bathurst
video

MANLY 24 MELBOURNE 22 at Brookvale Oval
video

NEWCASTLE 16 NORTH QUEENSLAND 14 at 1300SMILES Stadium
video

March 15:

SOUTH SYDNEY 34 SYDNEY ROOSTERS 26 at ANZ Stadium
video

WARRIORS 18 CANBERRA 6 at GIO Stadium
video

March 16:

WESTS TIGERS 22 ST GEORGE ILLAWARRA 4 at Campbelltown Stadium
video

Round three

March 20:

CANTERBURY 16 MANLY 12 at Brookvale Oval
video

BRISBANE 44 NORTH QUEENSLAND 22 at Suncorp Stadium
video

March 21:

WARRIORS 29 PARRAMATTA 16 at Mt Smart Stadium
video

ST GEORGE ILLAWARRA 22 CANBERRA 20 at GIO Stadium
video

MELBOURNE 36 CRONULLA 18 at AAMI Park
video

March 22:

SOUTH SYDNEY 20 WESTS TIGERS 6 at ANZ Stadium
video

NEWCASTLE 20 GOLD COAST 18 at CBUS Super Stadium
video

March 23:

SYDNEY ROOSTERS 20 PENRITH 12 at Allianz Stadium
video

Round four

March 27:

PARRAMATTA 29 SOUTH SYDNEY 16 at Pirtek Stadium
video

CANTERBURY 25 WESTS TIGERS 24 at ANZ Stadium
video

March 28:

NEWCASTLE 26 PENRITH 14 at Hunter Stadium
video

GOLD COAST 24 CRONULLA 22 at Remondis Stadium
video

ST GEORGE ILLAWARRA 12 MANLY 4 at WIN Stadium
video

March 29:

BRISBANE 24 WARRIORS 16 at Mt Smart Stadium
video

SYDNEY ROOSTERS 34 CANBERRA 6 at Allianz Stadium
video

March 30:

NORTH QUEENSLAND 18 MELBOURNE 17 at 1300SMILES Stadium
video

Round five

April 3:

SOUTH SYDNEY 18 CANTERBURY 17 at ANZ Stadium
video

BRISBANE 26 GOLD COAST 16 at CBUS Super Stadium
video

April 4:

CANBERRA 29 MANLY 16 at Lavington Sports Ground, Albury
video

ST GEORGE ILLAWARRA 13 NEWCASTLE 0 at Hunter Stadium
video

April 5:

CRONULLA 20 SYDNEY ROOSTERS 12 at Allianz Stadium
video

April 6:

WESTS TIGERS 22 PARRAMATTA 6 at ANZ Stadium
video

MELBOURNE 30 WARRIORS 14 at AAMI Park
video

NORTH QUEENSLAND 30 PENRITH 10 at Pepper Stadium
video

Round six

April 10:

BRISBANE 22 SYDNEY ROOSTERS 18 at Suncorp Stadium
video

CRONULLA 22 NEWCASTLE 6 at Remondis Stadium
video

April 11:

GOLD COAST 38 PARRAMATTA 16 at Pirtek Stadium
video

WARRIORS 32 WESTS TIGERS 22 at Mt Smart Stadium
video

PENRITH 22 MANLY 12 at Pepper Stadium
video

April 12:

MELBOURNE 14 CANBERRA 10 at Canberra Stadium
video

ST GEORGE ILLAWARRA 31 CANTERBURY 6 at ANZ Stadium
video

April 13:

NORTH QUEENSLAND 30 SOUTH SYDNEY 12 at ANZ Stadium
video

Round seven

April 17:

CANTERBURY 28 MANLY 16 at ANZ Stadium
video

ST GEORGE ILLAWARRA 12 BRISBANE 10 at Jubilee Oval
video

April 18:

GOLD COAST 32 PENRITH 6 at CBUS Super Stadium
video

NORTH QUEENSLAND 28 WARRIORS 24 at 1300SMILES Stadium
video

MELBOURNE 17 SYDNEY ROOSTERS 16 at AAMI Park
video

April 19:

CANBERRA 30 WESTS TIGERS 22 at Leichhardt Oval
video

PARRAMATTA 28 NEWCASTLE 22 at Hunter Stadium
video

April 20:

CRONULLA 18 SOUTH SYDNEY 10 at Remondis Stadium
video

Round eight

April 24:

WESTS TIGERS 38 CANTERBURY 14 at ANZ Stadium
video

April 25:

GOLD COAST 32 WARRIORS 28 at Mt Smart Stadium
video

NORTH QUEENSLAND 26 NEWCASTLE 24 at Hunter Stadium
video

ST GEORGE ILLAWARRA 14 SYDNEY ROOSTERS 12 at Allianz Stadium
video

MELBOURNE 12 MANLY 10 at AAMI Park
video

BRISBANE 28 PARRAMATTA 16 at Suncorp Stadium
video

April 26:

PENRITH 26 CRONULLA 18 at Pepper Stadium
video

April 27:

CANBERRA 30 SOUTH SYDNEY 22 at ANZ Stadium
video

Round nine

May 8:

BRISBANE 8 PENRITH 5 at Suncorp Stadium
video

SYDNEY ROOSTERS 36 WESTS TIGERS 4 at Allianz Stadium
video

May 9:

CANBERRA 56 GOLD COAST 16 at GIO Stadium
video

WARRIORS 20 CRONULLA 16 at Remondis Stadium
video

NORTH QUEENSLAND 23 CANTERBURY 16 at 1300SMILES Stadium
video

April 10:

MANLY 30 NEWCASTLE 10 at Brookvale Oval
video

MELBOURNE 28 PARRAMATTA 10 at Pirtek Stadium
video

May 11:

SOUTH SYDNEY 16 ST GEORGE ILLAWARRA 10 at ANZ Stadium
video

Round 10

May 15:

SYDNEY ROOSTERS 24 CANTERBURY 10 at ANZ Stadium
video

NORTH QUEENSLAND 31` BRISBANE 20 at 1300SMILES Stadium
video

May 16:

WARRIORS 17 PARRAMATTA 13 at Pirtek Stadium
video

CRONULLA 23 GOLD COAST 22 at Remondis Stadium
video

MELBOURNE 16 SOUTH SYDNEY 12 at AAMI Park
video

May 17:

ST GEORGE ILLAWARRA 32 CANBERRA 18 at WIN Stadium
video

NEWCASTLE 22 WESTS TIGERS 12 at Hunter Stadium
video

May 18:

PENRITH 11 MANLY 10 at Brookvale Oval
video

Round 11

May 22:

SOUTH SYDNEY 14 PARRAMATTA 12 at ANZ Stadium
video

May 23:

NORTH QUEENSLAND 8` WESTS TIGERS 0 at Campbelltown Stadium
video

May 24:

CANBERRA 41 CANTERBURY 34 at Canberra Stadium
video

May 25:

BRISBANE 31 NEWCASTLE 18 at Hunter Stadium
video

Round 12

May 29:

PARRAMATTA 26 PENRITH 20 at Pepper Stadium
video

May 30:

SOUTH SYDNEY 22 GOLD COAST 16 at CBUS Super Stadium
video

BRISBANE 24 CANBERRA 12 at GIO Stadium
video

NORTH QUEENSLAND 18 MANLY 14 at 1300SMILES Stadium
video

May 31:

WARRIORS 24 NEWCASTLE 20 at Mt Smart Stadium
video

ST GEORGE ILLAWARRA 42 CRONULLA 6 at Jubilee Oval
video

<

June 1:

SYDNEY ROOSTERS 24 MELBOURNE 2 at Allianz Stadium
video

Round 13

June 5:

BRISBANE 44 MANLY 10 at Suncorp Stadium
video

GOLD COAST 27 WESTS TIGERS 20 at Leichhardt Oval
video

June 6:

CANBERRA 44 NEWCASTLE 22 at Hunter Stadium
video

SOUTH SYDNEY 36 WARRIORS 4 at nib Stadium, Perth
video

MELBOURNE 20 PENRITH 0 at Pepper Stadium
video

June 7:

CRONULLA 10 SYDNEY ROOSTERS 4 at Remondis Stadium
video

CANTERBURY 29 ST GEORGE ILLAWARRA 16 at ANZ Stadium
video

June 8:

NORTH QUEENSLAND 36 PARRAMATTA 30 at Parramatta Stadium
video

Round 14

June 12:

WESTS TIGERS 34 SOUTH SYDNEY 6 at ANZ Stadium
video

June 13:

SYDNEY ROOSTERS 25 WARRIORS 21 at Mt Start Stadium
video

June 14:

GOLD COAST 28 CANTERBURY 14 at CBUS Super Stadium
video

June 15:

PARRAMATTA 26 MELBOURNE 22 at AAMI Park
video

Round 15

June 19:

MANLY 30 WESTS TIGERS 20 at Brookvale Oval
video

June 20:

NORTH QUEENSLAND 21 CANBERRA 20 at 1300SMILES Stadium
video

WARRIORS 36 GOLD COAST 14 at CBUS Super Stadium
video

CANTERBURY 24 PENRITH 12 at ANZ Stadium
video

June 21:

CRONULLA 30 NEWCASTLE 28 at Hunter Stadium
video

BRISBANE 14 MELBOURNE 12 at AAMI Park
video

June 22:

SYDNEY ROOSTERS 19 ST GEORGE ILLAWARRA 12 at Allianz Stadium
video

Round 16

June 26:

BRISBANE 44 NEWCASTLE 22 at Suncorp Stadium
video

SOUTH SYDNEY 20 MANLY 8 at ANZ Stadium
video

June 27:

WARRIORS 30 CANBERRA 8 at Mt Smart Stadium
video

CRONULLA 24 NORTH QUEENSLAND 18 at 1300SMILES Stadium
video

PARRAMATTA 16 ST GEORGE ILLAWARRA 12 at Pirtek Stadium
video

June 28:

SYDNEY ROOSTERS 20 GOLD COAST 10 at Central Coast Stadium
video

PENRITH 35 WESTS TIGERS 12 at Leichhardt Oval
video

June 22:

CANTERBURY 20 MELBOURNE 4 at Belmore Sports Ground
video
video

Round 17

July 7:

PENRITH 20 SOUTH SYDNEY 6 at Pepper Stadium
video

July 8:

NORTH QUEENSLAND 18 ST GEORGE ILLAWARRA 12 at WIN Stadium
video

July 9:

MANLY 28 CRONULLA 16 at Brookvale Oval
video

July 10:

PARRAMATTA 28 WESTS TIGERS 16 at ANZ Stadium
video<

Round 18

Round 18

July 10:

CANBERRA 36 NEWCASTLE 22 at GIO Stadium
video

July 11:

SYDNEY ROOSTERS 24 PENRITH 4 AT Pepper Stadium
video

BRISBANE 16 CANTERBURY 4 at ANZ Stadium
video
<p style=”font-family:arial;color:aqua;font-size:20px;”>July 12:

WARRIORS 28 MELBOURNE 14 at Mt Smart Stadium
video

July 13:

CRONULLA 28 ST GEORGE ILLAWARRA 8 at Remondis Stadium
video

July 14:

MANLY 38 GOLD COAST 6 at CBUS Super Stadium
video

Round 19

July 17:

CANTERBURY 28 PARRAMATTA 4 at ANZ Stadium
video

MELBOURNE 52 PENRITH 10 at AAMI Park
video

July 18:

CRONULLA 21 CANBERRA 20 at GIO Stadium
video
NEWCASTLE 30 GOLD COAST 2 at Hunter Stadium
video
SOUTH SYDNEY 24 ST GEORGE ILLAWARRA 8 at Sydney Cricket Ground
video

July 19:

SYDNEY ROOSTERS 24 WARRIORS 0 at Alianz Stadium
video
BRISBANE 42 WESTS TIGERS 16 at Suncorp Stadium
video

July 20:

NORTH QUEENSLAND 30 MANLY 12 at Brookvale Oval
video

Round 20

July 24:

SYDNEY ROOSTERS 33 WESTS TIGERS 8 at ANZ Stadium
video

BRISBANE 34 GOLD COAST 0 at Suncorp Stadium
video

July 25:

MANLY 32 WARRIORS 12 at Mt Smart Stadium
video
SOUTH SYDNEY 52 NEWCASTLE 6 at ANZ Stadium
video
MELBOURNE 22 ST GEORGE ILLAWARRA 4 at McLean Park. Napier
video

July 26:

CANBERRA 34 PENRITH 24 at Pepper Stadium
video
CRONULLA 18 CANTERBURY 16 at Belmore Sportsground
video

July 27:

NORTH QUEENSLAND 46 PARRAMATTA 4 at 1300SMILES Stadium
video

Round 21

July 31:

SYDNEY ROOSTERS 38 CANTERBURY 28 at Allianz Stadium
video

WESTS TIGERS 34 MELBOURNE 16 at Leichhardt Oval
video

August 1:

CRONULLA 18 WARRIORS 14 at Mt Smart Stadium
video
NORTH QUEENSLAND 32 CANBERRA 24 at 1300SMILES Stadium
video
MANLY 44 BRISBANE 14 at BlueTongue Stadium
video

August 2:

ST GEORGE ILLAWARRA 46 NEWCASTLE 24 at Jubilee Oval
video
SOUTH SYDNEY 20 PENRITH 16 at ANZ Stadium
video

August 3:

GOLD COAST 24 PARRAMATTA 14 at CBUS Super Stadium
video

Round 22

August 7:

MANLY 29 SOUTH SYDNEY 8 at Brookvale Oval
video

CANTERBURY 18 BRISBANE 16 at Suncorp Stadium
video

August 8:

ST GEORGE ILLAWARRA 36 WARRIORS 0 at Westpac Stadium, Wellington
video
CRONULLA 30 NORTH QUEENSLAND 18 at Remondis Stadium
video
PARRAMATTA 10 PENRITH 4 at TIO Stadium, Darwin
video

August 9:

MELBOURNE 36 GOLD COAST 14 at AAMI Park
video
SYDNEY ROOSTERS 38 NEWCASTLE 22 at Hunter Stadium
video

August 10:

WESTS TIGERS 20 CANBERRA 18 at Canberra Stadium/a>
video

Round 23

August 13:

SOUTH SYDNEY 31 NORTH QUEENSLAND 18 at 1300SMILES Stadium
video

August 14:

BRISBANE 32 ST GEORGE ILLAWARRA 6 at Suncorp Stadium
video

August 15:

NEWCASTLE 24 WESTS TIGERS 18 at Hunter Stadium
video
PENRITH 24 WARRIORS 10 at Pepper Stadium
video
SYDNEY ROOSTERS 28 PARRAMATTA 18 at Allianz Stadium
video

August 16:

MANLY 26 CANBERRA 24 at GIO Stadium
video
CANTERBURY 36 GOLD COAST 14 at BlueTongue Stadium
video

August 17:

MELBOURNE 30 CRONULLA 2 at Remondis Stadium
video

Round 24

August 20:

ST GEORGE ILLAWARRA 19 PENRITH 12 at WIN Stadium
video

August 21:

CANTERBURY 32 SOUTH SYDNEY 18 at ANZ Stadium
video

August 22:

NORTH QUEENSLAND 50 WARRIORS 16 at Mt Smart Stadium
video
CRONULLA 40 WESTS TIGERS 18 at Remondis Stadium
videoSYDNEY ROOSTERS 12 BRISBANE 10 at Allianz Stadium
video

August 23:

GOLD COAST 28 CANBERRA 12 at CBUS Super Stadium
video

PARRAMATTA 20 MANLY 16 at Brookvale Oval
video

August 24:

NEWCASTLE 20 MELBOURNE 6 at AAMI Park
video

SuperLeagueNewsBanner-415x260Super League round one 2015

February 5:

WIDNES 22 WIGAN 22 at Select Security Stadium

February 6:

ST HELENS 18 CATALAN 7 at Langtree Park

February 7:

WARRINGTON 22 SALFORD 8 at Halliwell Jones Stadium

February 8:

WAKEFIELD 24 CASTLEFORD 22 at Rapid Solicitors Stadium
HULL 19 HUDDERSFIELD 0 at John Smiths Stadium
LEEDS 40 HULL KR 30 at Craven Park

Round two

February 12:

ST HELENS 52 SALFORD 6 at AJ Bell Stadium

February 13:

WARRINGTON 7 HULL 6 at KC Stadium
LEEDS 38 WIDNES 6 at Headingley
WIGAN 24 HUDDERSFIELD 16 at DW Stadium

February 14:

CATALANS 13 CASTLEFORD 12 at Stade Gilbert Brutus

February 15:

WAKEFIELD 44 HULL KR 24 at Rapid Solicitors Stadium

Round three

February 26:

LEEDS 28 HUDDERSFIELD 24 at Headingley

February 27:

ST HELENS 21 CASTLEFORD 14 at Langtree Park

February 28:

CATALAN 38 WARRINGTON 18 at Stade Gilbert Brutus
SALFORD 32 HULL 38 at AJ Bell Stadium

March 1:

HULL KR 22 WIGAN 20 at Craven Park

WIDNES 58 WAKEFIELD 16 at Select Security Stadium

Round four

March 5:

LEEDS 43 HULL 12 at KC Stadium

March 6:

ST HELENS 20 WAKEFIELD 16 at Rapid Solicitors Stadium
CASTLEFORD 42 WIGAN 14 at Mend-a-Hose Jungle
HUDDERSFIELD 24 WIDNES 12 at John Smiths Stadium

March 7:

CATALANS 40 SALFORD 40 at Stade Gilbert Brutus

March 8:

WARRINGTON 32 HULL KR 24 at Halliwell Jones Stadium

Round five

March 12:

HUDDERSFIELD 22 CASTLEFORD 0 at John Smiths Stadium
video

March 13:

WARRINGTON 18 LEEDS 6 at Halliwell Jones Stadium
video

WIGAN 13 HULL 12 at DW Stadium
video

ST HELENS 30 WIDNES 20 at Select Security Stadium
video

March 15:

HULL KR 50 CATALANS 20 at Craven Park
video

SALFORD 24 WAKEFIELD 18 at AJ Bell Stadium
video

Round six

March 19:

ST HELENS 32 WARRINGTON 24 at Langtree Park
video

March 20:

HULL 33 CATALAN 22 at KC Stadium
video

LEEDS 26 WIGAN 14 at Headingley
video

CASTLEFORD 30 SALFORD 16 at Mend-a-Host Jungle
video

March 22:

HUDDERSFIELD 44 WAKEFIELD 14 at Rapid Solicitors Stadium
video

WIDNES 20 HULL KR 16 at Select Security Stadium
video

Round seven

March 26:

SALFORD 36 WIDNES 8 at AJ Bell Stadium
video

March 27:

CASTLEFORD 20 HULL 14 at Mend-a-Hose Stadium
video

HULL KR 24 ST HELENS 22 at Craven Park
video

HUDDERSFIELD 29 WARRINGTON 10 at Halliwell Jones Stadium
video

WIGAN 52 WAKEFIELD 10 at DW Stadium
video

March 28:

LEEDS 38 CATALANS 22 at Stade Gilbert Brutus
video

Round nine

April 6:

CATALANS 32 WIDNES 16 at Stade Gilbert Brutus
video

HULL KR 20 HUDDERSFIELD 16 Craven Park
video

LEEDS 48 WAKEFIELD 22 at Headingley
video

SALFORD 24 WIGAN 18 at AJ Bell Stadium
video

CASTLEFORD 22 WARRINGTON 14 at Mend-a-Hose Jungle
video
HULL 28 ST HELENS 20 at Langtree Park
video

Round 10

April 10:

HULL 22 WIDNES 8 at KC Stadium
video

April 11:

CASTLEFORD 25 HULL KR 4 at Mend-a-Hose Jungle
video

WARRINGTON 80 WAKEFIELD 0 at Halliwell Jones Stadium
video

April 12:

LEEDS 28 SALFORD 18 at AJ Bell Stadium
video

WIGAN 34 CATALANS 0 at DW Stadium
video

video

ST HELENS 11 HUDDERSFIELD 8 at John Smiths Stadium
video

Round 11

April 16:

WIGAN 30 WARRINGTON 20 at DW Stadium
video

April 17:

LEEDS 41 ST HELENS 16 at Langtree Park
video

April 19:

HUDDERSFIELD 38 CATALAN 14 at John Smiths Stadium
video

WIDNES 46 CASTLEFORD 16 at Select Security Stadium
video

ROUND 12

April 23:

WIGAN 40 WAKEFIELD 22 at Rapid Solicitors Stadium
video

April 24:

ST HELENS 34 WIDNES 16 at Langtree Park
video

WARRINGTON 29 LEEDS 10 at Headingley
video
HUDDERSFIELD 24 HULL 4 at KC Stadium
video

April 25:

CATALAN 32 HULL KR 24 at Stade Gilbert Brutus
video

April 26:

CASTLEFORD 22 SALFORD 20 at AJ Bell Stadium
video

Round 13

April 30:

HUDDERSFIELD 24 LEEDS 24 at John Smiths Stadium/a>
video

May 1:

WIGAN 60 HULL KR 0 at DW Stadium
video

May 1:

ST HELENS 44 WAKEFIELD 4 at Langtree Park
video

HULL 24 SALFORD 20 at KC Stadium
video

May 3:

WARRINGTON 22 WIDNES 20 at Halliwell Jones Stadium
video

CASTLEFORD 36 CATALANS 28 at Mend-a-Hose Jungle
video

Round 14

May 7:

HULL KR 54 WAKEFIELD 6 at Craven Park
video

May 8:

HUDDERSFIELD 19 SALFORD 0 at AJ Bell Stadium
video

WIGAN 28 CASTLEFORD 0 at
video

May 9:

CATALANS 33 ST HELENS 26 at Stade Gilbert Brutus
video

May 10:

WIDNES 38 LEEDS 24 at Rapid Solicitors Stadium
video

HULL 27 WARRINGTON 26 at Halliwell Jones Stadium\
video

Round 15

May 21:

HUDDERSFIELD 24 CASTLEFORD 16 at Mend-a-Hose Jungle
video

May 22:

WARRINGTON 34 SALFORD 18 at AJ Bell Stadium
video

LEEDS 36 HULL KR 16 at Headingley
video
ST HELENS 17 HULL 10 at KC Stadium
video

May 23:

CATALAN 58 WIGAN 16 at Stade Gilbert Brutus
video

May 24:

WIDNES 30 WAKEFIELD 18 at Rapid Solicitors Stadium\
video

Round 16

May 30:

WIGAN 27 LEEDS 12 at St James Park, Newcastle
video

HULL 46 HULL KR 20 at St James Park, Newcastle
video

WIDNES 38 SALFORD 16 at St James Park, Newcastle
video

May 31:

CASTLEFORD 56 WAKEFIELD 16 at St James Park, Newcastle
video

ST HELENS 20 WARRINGTON 16 at St James Park, Newcastle
video

CATALAN 22 HUDDERSFIELD 22 at St James Park, Newcastle\
video

Round 17

June 4 :

HULL 25 WIDNES 12 at Select Security Stadium
video

June 5 :

WARRINGTON 26 CATALANS 18 at Halliwell Jones Stadium
video

CASTLEFORD 30 HULL KR 22 at Craven Park
video
ST HELENS 32 SALFORD 12 at Langtree Park
video

June 7:

LEEDS 58 WAKEFIELD 26 at Rapid Solicitors Stadium
video

WIGAN 32 HUDDERSFIELD 18 at John Smiths Stadium\
video

Round 18

June 11 :

CASTLEFORD 31 LEEDS 24 at Headingley
video

June 12 :

ST HELENS 30 WIGAN 14 at Langtree Park
video

June 13:

CATALAN 20 HULL 14 at Stade Gilbert Brutus
video

June 14 :

SALFORD 24 WAKEFIELD 16 at Rapid Solicitors Stadium
video

HULL KR 38 WIDNES 16 at Craven Park
video

HUDDERSFIELD 30 WARRINGTON 19 at John Smiths Stadium\
video

Round 19

June 18 :

CASTLEFORD 25 ST HELENS 24 at Mend-a-Hose Jungle
video

June 19 :

HULL KR 36 WARRINGTON 12 at Craven Park
video
WIGAN 19 SALFORD 12 at DW Stadium
video

June 20:

CATALAN 32 WAKEFIELD 12 at Stade Gilbert Brutus
video

June 21 :

HUDDERSFIELD 30 WIDNES 22 at Select Security Stadium
video

LEEDS 32 HULL 30 at Headingley\
video

Round 22

July 16 :

ST HELENS 20 WARRINGTON 14 at Halliwell Jones Stadium
video

July 17::

LEEDS 70 SALFORD 6 at Headingley
video
HULL FC 22 HULL 12 at Craven Park
video
WIGAN 20 WIDNES 10 at DW Stadium
video

July 18:

HUDDERSFIELD 14 CATALANS 12 at Stade Gilbert Brutus
video

July 19::

CASTLEFORD 58 WAKEFIELD 20 at Rapid Solicitors Stadium
video

Round 23

July 23 :

WIGAN 48 HULL 12 at KC Stadium
video

July 24::

ST HELENS 52 HuLL KR 12 at Langtree Park
video

July 26 :

WIDNES 21 SALFORD 20 at Select Security Stadium
video
LEEDS 36 CATALANS 22 at Headingley
video
HUDDERSFIELD 34 WAKEFIELD 24 at John Smiths Stadium
video

WARRINGTON 44 CASTLEFORD 6 at Mend-a-Hose Jungle
video

 

Super Eights round one

August 6:

WIGAN 30 HUDDERSFIELD 22 at KC Stadium
video

August 7::

LEEDS 49 WARRINGTON 10 at Headingley
video
CASTLEFORD 36 HULL 30 at Mend-a-Hose Jungle
video

August 8:

CATALANS 26 ST HELENS 16 at Stade Gilbert Brutus
video

Super Eights round two

August 13:

CASTLEFORD 17 WARRINGTON 16 at Mend-a-Hose Jungle
video

August 14::

HUDDERSFIELD 24 CATALANS 12 at John Smiths Stadium
video
LEEDS 25 WIGAN 18 at Headingley
video
HULL 34 ST HELENS 22 at Langtree Park
video

Super Eights round three

August 20:

HUDDERSFIELD 28 ST HELENS 22 at Langtree Park
video

August 21::

WIGAN 28 WARRINGTON 0 at Halliwell Jones Stadium
video
LEEDS 36 HULL 22 at KC Stadium
video

August 22:

CATALANS 44 CASTLEFORD 26 at Stade Gilbert Brutus
video

Super Eights round four

September 3:

HUDDERSFIELD 40 CASTLEFORD 26 at John Smiths Stadium
video

September 4:

ST HELENS 32 LEEDS 18 at Headingley
video

September 5:

WIGAN 42 CATALANS 16 at DW Stadium
video

September 6:

WARRINGTON 46 HULL 16 at Halliwell Jones Stadium
video

Super Eights round five

September 10:

ST HELENS 42 CASTLEFORD 38 at Mend-a-Hose Jungle
video

September 11:

WIGAN 30 HULL 24 at DW Stadium
video

September 12:

CATALANS 46 LEEDS 16 at Stade Gilbert Brutus
video

September 13:

HUDDERSFIELD 48 WARRINGTON 10 at John Smiths Stadium
video

Super Eights round six

September 17:

CASTLEFORD 29 LEEDS 22 at Headingley
video

September 18:

HUDDERSFIELD 34 HULL 20 at KC Stadium
video

ST HELENS 18 WIGAN 14 at Langtree Park
video
video

September 19:

WARRINGTON 48 CATALANS 6 at Halliwell Jones Stadium
video

Super Eights round seven

September 24:

WARRINGTON 32 ST HELENS 16 at Langtree Park
video

September 25:

LEEDS 20 HUDDERSFIELD 16 at John Smiths Stadium
video

WIGAN 47 CASTLEFORD 12 at DW Stadium
video
video

September 27:

CATALANS 28 HULL 24 at Stade Gilbert Brutus
video

Semi-finals

October 1:

WIGAN 32 HUDDERSFIELD 8 at DW Stadium
video

October 2:

LEEDS 20 ST HELENS 13
video

2015 Super League grand final

October 10:

LEEDS 22 WIGAN 20 at Old Trafford
video

NRL logo

NRL 2014 Round one

March 6:

SOUTH SYDNEY 28 SYDNEY ROOSTERS 8 at ANZ Stadium

March 7:

BRISBANE 18 CANTERBURY 12 at ANZ Stadium

March 8:

PENRITH 30 NEWCASTLE 8 at SportingBet Stadium

MELBOURNE 23 MANLY 22 at Brookvale Oval in golden point time

NORTH QUEENSLAND 28 CANBERRA 22 at 1300SMILES Stadium

March 9:

ST GEORGE ILLAWARRA 44 WESTS TIGERS 24 at ANZ Stadium

PARRAMATTA 36 WARRIORS 16 at Pirtek Stadium

March 10:

GOLD COAST 18 CRONULLA 12 at Remondis Stadium

Round two

March 14:

MANLY 14 SOUTH SYDNEY 12 at Central Coast Stadium

BRISBANE 18 NORTH QUEENSLAND 12 at Suncorp Stadium

March 15:

ST GEORGE ILLAWARRA 31 WARRIORS 12 at Eden Park

MELBOURNE 18 PENRITH 17 at AAMI Park

SYDNEY ROOSTERS 56 PARRAMATTA 4 at Allianz Stadium

March 16:

WESTS TIGERS 42 GOLD COAST 12 at CBUS Super Stadium

CANBERRA 26 NEWCASTLE 20 at Hunter Stadium

March 17:

CANTERBURY 42 CRONULLA 4 at ANZ Stadium

Round three

March 21:

WESTS TIGERS 25 SOUTH SYDNEY 16 at Central Coast Stadium

SYDNEY ROOSTERS 30 BRISBANE 26 at Suncorp Stadium

March 22:

PENRITH 18 CANTERBURY 16 at Sportingbet Stadium

ST GEORGE ILLAWARRA 14 CRONULLA 12 at Remondis Stadium

WARRIORS 20 NORTH QUEENSLAND 16 at 1300SMILES Stadium

March 23:

MANLY 22 PARRAMATTA 18 at Brookvale Oval

GOLD COAST 24 CANBERRA 12 at GIO Stadium

March 24:

MELBOURNE 28 NEWCASTLE 20 at AAMI Park

Round Four

March 28:

MANLY 8 SYDNEY ROOSTERS 0 at Allianz Stadium

BRISBANE 36 ST GEORGE ILLAWARRA 20 at WIN Stadium

March 29:

WARRIORS 42 WESTS TIGERS 18 at Westpac Stadium, Wellington

PARRAMATTA 32 PENRITH 16 at Parramatta Stadium

CANTERBURY 40 MELBOURNE 12 at nib Stadium, Perth

March 30:

CANBERRA 30 SOUTH SYDNEY 18 at ANZ Stadium

NEWCASTLE 30 CRONULLA 0 at Hunter Stadium

March 31:

GOLD COAST 13 NORTH QUEENSLAND 12 at CBUS Super Stadium

Round Five

April 4:

CANTERBURY 9 SYDNEY ROOSTERS 8 at Allianz Stadium

PARRAMATTA 25 BRISBANE 18 at Suncorp Stadium

April 5:

CRONULLA 37 WARRIORS 6 at Remondis Stadium

PENRITH 12 CANBERRA 6 at Sportingbet Stadium

SOUTH SYDNEY 26 ST GEORGE ILLAWARRA 6 at Sydney Cricket Ground

April 6:

GOLD COAST 28 MELBOURNE 26 at AAMI Park

WESTS TIGERS 34 MANLY 18 at Leichhardt Oval

April 7:

NORTH QUEENSLAND 28 NEWCASTLE 2 at 1300SMILES Stadium

Round six

April 11:

SOUTH SYDNEY 18 PENRITH 2 at Sportingbet Stadium

GOLD COAST 12 BRISBANE 8 at CBUS Super Stadium

April 12:

NEWCASTLE 26 CANBERRA 12 at GIO Stadium

PARRAMATTA 14 SYDNEY ROOSTERS 12 at Pirtek Stadium

WESTS TIGERS 16 NORTH QUEENSLAND 4 at Campbelltown Stadium

April 13:

CANTERBURY 21 WARRIORS 20 at Eden Park

MANLY 24 CRONULLA 4 at Brookvale Oval

April 14:

MELBOURNE 28 ST GEORGE ILLAWARRA 24 at AAMI Park

Round seven

April 18:

CANTERBURY 15 SOUTH SYDNEY 14 at ANZ Stadium

BRISBANE 32 NEWCASTLE 6 at Hunter Stadium

April 19:

MANLY 26 NORTH QUEENSLAND 21 at Central Coast Stadium

ST GEORGE ILLAWARRA 20 WARRIORS 10 at WIN Jubilee Stadium

SYDNEY ROOSTERS 24 CRONULLA 18 at Remondis Stadium

April 20:

CANBERRA 24 MELBOURNE 22 at GIO Stadium

April 14:

WESTS TIGERS 21 PARRAMATTA 18 at ANZ Stadium

PENRITH 14 GOLD COAST 12 at Sportingbet Stadium

Round eight

April 25:

SYDNEY ROOSTERS 34 ST GEORGE ILLAWARRA 14 at Allianz Stadium

WARRIORS 16 MELBOURNE 10 at AAMI Park

SOUTH SYDNEY 28 BRISBANE 26 at Suncorp Stadium

April 26:

CRONULLA 24 PENRITH 20 at Remondis Stadium

NORTH QUEENSLAND 42 PARRAMATTA 14 at 1300SMILES Stadium

CANTERBURY 16 NEWCASTLE 12 at ANZ Stadium

April 27:

MANY 54 CANBERRA 18 at Brookvale Oval

GOLD COAST 22 WESTS TIGERS 6 at Leicchardt Oval

Round nine

 

May 9:

SYDNEY ROOSTERS 30 WESTS TIGERS 6 at Allianz Stadium

NORTH QUEENSLAND 27 BRISBANE 14 at 1300SMILES Stadium

May 10:

WARRIORS 54 CANBERRA 12 at Eden Park

SOUTH SYDNEY 40 GOLD COAST 18 at CBUS Super Stadium

MELBOURNE 22 MANLY 19 at AAMI Park

May 11:

PENRITH 32 NEWCASTLE 10 at Hunter Stadium

CANTERBURY 38 ST GEORGE ILLAWARRA 6 at ANZ Stadium

May 12:

PARRAMATTA 42 CRONULLA 24 at Pirtek Stadium

Round 10

May 16:

MELBOURNE 27 SOUTH SYDNEY 14 at ANZ Stadium

BRISBANE 22 GOLD COAST 8 at Suncorp Stadium

May 17:

PARRAMATTA 36 ST GEORGE ILLAWARRA 0 at Pirtek Stadium

WESTS TIGERS 22 CRONULLA 20 at Remondis Stadium

NORTH QUEENSLAND 42 SYDNEY ROOSTERS 10 at 1300SMILES Stadium

May 18:

PENRITH 26 CANBERRA 20 at GIO Stadium

CANTERBURY 16 WARRIORS 12 at Waikato Stadium, Hamilton

May 19:

MANLY 15 NEWCASTLE 14 at Brookvale Oval

Round 11

May 23:

SYDNEY ROOSTERS 32 CANTERBURY 12 at ANZ Stadium

May 24:

WARRIORS 24 GOLD COAST 16 at CBUS Super Stadium

BRISBANE 16 WESTS TIGERS 14 at Campbelltown Stadium

WESTS TIGERS 22 CRONULLA 20 at Remondis Stadium

May 25:

CANBERRA 42 NORTH QUEENSLAND 12 at GIO Stadium

May 26:

SOUTH SYDNEY 18 CRONULLA 0 at Remondis Stadium

Round 12

May 30:

PENRITH 38 PARRAMATTA 12 at Sportingbet Stadium

May 31:

SYDNEY ROOSTERS 26 CANBERRA 12 at Allianz Stadium

NORTH QUEENSLAND 22 MELBOURNE 0 at 1300SMILES Stadium

June 1:

WARRIORS 38 NEWCASTLE 18 at Mt Smart Stadium

BRISBANE 36 MANLY 10 at Suncorp Stadium

June 2:

SOUTH SYDNEY 29 ST GEORGE ILLAWARRA 10 at ANZ Stadium

Round 13

June 6:

MANLY 32 CANTERBURY 10 at Brookvale Oval
PARRAMATTA 18 NORTH QUEENSLAND 16 at Pirtek Stadium

June 7:

PENRITH 36 GOLD COAST 14 at CBUS Super Stadium
ST GEORGE ILLAWARRA 30 CRONULLA 0 at WIN Stadium
SOUTH SYDNEY 34 WARRIORS 18 at nib Stadium

June 8:

WESTS TIGERS 23 NEWCASTLE 20 at Hunter Stadium
SYDNEY ROOSTERS 32 MELBOURNE 12 at AAMI Park

June 9:

BRISBANE 28 CANBERRA 4 at GIO Stadium

Round 14

June 13:

SOUTH SYDNEY 32 WESTS TIGERS 10 at ANZ Stadium

June 14:

PENRITH 18 ST GEORGE ILLAWARRA 14 at Sportingbet Stadium Stadium
SYDNEY ROOSTERS 29 NEWCASTLE 12 at Allianz Stadium

June 15:

PARRAMATTA 22 CANTERBURY 12 at ANZ Stadium
font-size:20px;”>June 16:

MELBOURNE 24 GOLD COAST 20 at CBUS Super Stadium

Round 15

June 20:

CANTERBURY 22 CANBERRA 14 at GIO Stadium

June 21:

WARRIORS 19 BRISBANE 10 at Mt Smart Stadium
MANLY 26 CRONULLA 0 at Remondis Stadium

June 22:

MELBOURNE 46 PARRAMATTA 20 at AAMI Park

June 23:

NEWCASTLE 36 NORTH QUEENSLAND 28 at Hunter Stadium

Round 16

June 27:

MANLY 24 SYDNEY ROOSTERS 16 at Brookvale Oval
CRONULLA 24 BRISBANE 22 at Suncorp Stadium

June 28:

WESTS TIGERS 19 CANBERRA 18 at Campbelltown Stadium
NORTH QUEENSLAND 20 SOUTH SYDNEY 18 at 1300SMILES Stadium

June 29:

WARRIORS 30 PENRITH 20 at Mt Smart Stadium

June 30:

ST GEORGE ILLAWARRA 24 MELBOURNE 12 at WIN Stadium

Round 17

July 4:

CANTERBURY 23 MANLY 16 at ANZ Stadium

July 5:

ST GEORGE ILLAWARRA 27 NORTH QUEENSLAND 24 at WIN Jubilee Oval
CRONULLA 30 SYDNEY ROOSTERS 28 at Allianz Stadium

July 6:

PENRITH 26 WESTS TIGERS 10 at Leichhardt Oval

July 6:

PENRITH 26 WESTS TIGERS 10 at Leichhardt Oval

July 7:

GOLD COAST 14 SOUTH SYDNEY 10 at ANZ Stadium

Round 18

July 11:

MANLY 40 WESTS TIGERS 8 at Brookvale Oval

July 12:

WARRIORS 48 PARRAMATTA 0 at Mt Smart Stadium
CANTERBURY 6 MELBOURNE 4 at AAMI Park

July 13:

CANBERRA 36 GOLD COAST 20 at CBUS Super StadiumNEWCASTLE 31 CRONULLA 18 at Remondis Stadium

July 14:

PENRITH 35 BRISBANE 34 at SportingBet Stadium

Round 19

July 18:

NORTH QUEENSLAND 36 CRONULLA 18 at Remondis Stadium
SOUTH SYDNEY 32 PARRAMATTA 12 at Pirtek Stadium

July 19:

SYDNEY ROOSTERS 32 PENRITH 12 at Allianz Stadium
MELBOURNE 28 CANBERRA 14 at AAMI Park
BRISBANE 28 WARRIORS 22 at Suncorp Stadium

July 20:

GOLD COAST 22 NEWCASTLE 8 at Hunter Stadium

July 21:

MANLY 21 ST GEORGE ILLAWARRA 12 at Jubilee Oval

Round 20

July 25:

NEWCASTLE 16 SYDNEY ROOSTERS 12 at Hunter Stadium
MELBOURNE 30 BRISBANE 8 at Suncorp Stadium

July 26:

CRONULLA 18 PENRITH 16 at Carrington Park, Bathurst
PARRAMATTA 24 GOLD COAST 18 at CBUS Super Stadium
NORTH QUEENSLAND 20 CANTERBURY 12 at ANZ Stadium

July 27:

MANLY 22 WARRIORS 12 at Mt Smart Stadium
ST GEORGE ILLAWARRA 28 WESTS TIGERS 12 at ANZ Stadium

July 28:

SOUTH SYDNEY 34 CANBERRA 18 at GIO Stadium

Round 21

August 1:

MANLY 16 BRISBANE 4 at Brookvale Oval
PENRITH 22 CANTERBURY 16 at ANZ Stadium

August 2:

PARRAMATTA 32 CRONULLA 12 at Remondis Stadium
NORTH QUEENSLAND 28 GOLD COAST 8 at 1300SMILES Stadium
SYDNEY ROOSTERS 30 ST GEORGE ILLAWARRA 22 at Allianz Stadium

August 3:

WARRIORS 54 CANBERRA 18 at GIO Stadium
SOUTH SYDNEY 50 NEWCASTLE 10 at Barlow Park, Cairns

August 4:

MELBOURNE 28 WESTS TIGERS 6 at Campbelltown Stadium

Round 22

August 8:

SOUTH SYDNEY 23 MANLY 4 at Sydney Cricket Ground
BRISBANE 41 MANLY 10 at Suncorp Stadium

August 9:

NEWCASTLE 32 MELBOURNE 30 at Hunter Stadium
NORTH QUEENSLAND 64 WESTS TIGERS 6 at 1300SMILES Stadium
PARRAMATTA 18 CANBERRA 10 at TIO Stadium, Darwin

August 10:

WARRIORS 16 CRONULLA 12 at Mt Smart Stadium
PENRITH 16 ST GEORGE ILLAWARRA 4 at WIN Stadium

August 11:

SYDNEY ROOSTERS 26 GOLD COAST 18 at Allianz Stadium

Round 23

August 14:

SOUTH SYDNEY 42 BRISBANE 16 at ANZ Stadium

August 15:

CANTERBURY 18 PARRAMATTA 16 at ANZ Stadium

August 16:

ST GEORGE ILLAWARRA 34 CANBERRA 16 at GIO Stadium
MELBOURNE 48 CRONULLA 6 at AAMI Park
SYDNEY ROOSTERS 48 WESTS TIGERS 4 at Leichhardt Oval

August 17:

NEWCASTLE 28 WARRIORS 22 at Hunter Stadium
MANLY 15 GOLD COAST 12 at CBUS Super Stadium

August 18:

PENRITH 23 NORTH QUEENSLAND 22 at SportingBet Stadium

Round 24:

August 20:

CANTERBURY 30 WESTS TIGERS 10 at ANZ Stadium

August 21:

PARRAMATTA 22 MANLY 12 at Pirtek Stadium

August 22:

BRISBANE 48 NEWCASTLE 6 at Stadium
NORTH QUEENSLAND 22 SOUTH SYDNEY 10 at ANZ Stadium

August 24:

SYDNEY ROOSTERS 46 WARRIORS 12 at Mt Smart Stadium
CANBERRA 22 CRONULLA 12 at Remondis Stadium
ST GEORGE ILLAWARRA 34 GOLD COAST 6 at Jubilee Oval

August 25:

MELBOURNE 24 PENRITH 10 at SportingBet Stadium

Round 25

August 27:

SOUTH SYDNEY 21 CANTERBURY 14 at ANZ Stadium

August 28:

BRISBANE 30 CANTERBURY 22 at Suncorp Stadium

August 29:

NEWCASTLE 42 PARRAMATTA 12 at Hunter Stadium
CANBERRA 27 WESTS TIGERS 12 at GIO Stadium
SYDNEY ROOSTERS 24 MELBOURNE 12 at Allianz Stadium

August 31:

WARRIORS 42 GOLD COAST 0 at Mt Smart Stadium
MANLY 26 PENRITH 25 at Brookvale Oval

September 1:

NORTH QUEENSLAND 20 CRONULLA 19 in golden point time at 1300SMILES Stadium

Round 26

September 4:

SYDNEY ROOSTERS 22 SOUTH SYDNEY 18 at Allianz Stadium

September 5:

MELBOURNE 22 BRISBANE 12 at AAMI Park

September 6:

WESTS TIGERS 26 CRONULLA 10 at Leichhardt Oval
CANBERRA 33 PARRAMATTA 20 at GIO Stadium
NORTH QUEENSLAND 30 MANLY 16 at 1300SMILES Stadium

September 7:

NEWCASTLE 40 ST GEORGE ILLAWARRA 10 at Hunter Stadium

GOLD COAST 19 CANTERBURY 18 in golden point time at CBUS Super Stadium
PENRITH 22 WARRIORS 6 at SportingBet Stadium

Finals week one

Second qualifying final:

SOUTH SYDNEY 40 MANLY 24 at Allianz Stadium

First qualifying final:

PENRITH 19 SYDNEY ROOSTERS 18 at Allianz Stadium

First elimination final:

NORTH QUEENSLAND 32 BRISBANE 20 at 1300SMILES Stadium

Second elimination final:

CANTERBURY 28 MELBOURNE 4 at AAMI Park

Finals week two

First preliminary semi-final:

SYDNEY ROOSTERS 31 NORTH QUEENSLAND 30 at Allianz Stadium

Second preliminary semi-final:

CANTERBURY 18 MANLY 17 in golden point time at Allianz Stadium

Finals week three

First preliminary final:

SOUTH SYDNEY 32 SYDNEY ROOSTERS 22 at ANZ Stadium

Second preliminary final:

CANTERBURY 18 PENRITH 12 at ANZ Stadium

Finals week four:

2014 NRL grand final

SOUTH SYDNEY 30 CANTERBURY 6 at ANZ Stadium

Super leagueSuper League 2014: Round one

February 7:

HUDDERSFIELD 24 WIGAN 8 at DW Stadium

February 13:

ST HELENS 38 WARRINGTON 8 at Halliwell Jones Stadium

February 14:

HULL 36 CATALAN 34 at KC Stadium

February 14:

WIDNES 64 LONDON 10 at Select Security Stadium

LEEDS 34 HULL KR 6 at Headingley

SALFORD 18 WAKEFIELD 14 at AJ Bell Stadium

CASTLEFORD 36 BRADFORD 18 at Provident Stadium

Round two

February 20:

BRADFORD 23 WAKEFIELD 10 at Rapid Solicitors Stadium

February 21:

LEEDS 18 WARRINGTON 12 at Headingley

ST HELENS 34 HULL 22 at Langtree Park

February 22:

SALFORD 44 LONDON 18 at The Hive

February 23:

CASTLEFORD 32 CATALAN 6 at Mend-a-Hose Jungle

HUDDERSFIELD 24 HULL KR 24 at John Smiths Stadium

Round three

February 27:

ST HELENS 38 SALFORD 0 at AJ Bell Stadium

February 28:

LEEDS 40 CATALAN 12 at Stade Gilbert Brutus

CASTLEFORD 30 HULL KR 10 at KC Lightstream Stadium

WIDNES 22 HUDDERSFIELD 20 at Select Security Stadium

March 2:

WIGAN 46 WAKEFIELD 24 at DW Stadium

BRADFORD 25 LONDON 12 at Provident Stadium

WARRINGTON 18 HULL 16 at Halliwell Jones Stadium

Round four

March 6:

WIDNES 32 SALFORD 18 at Select Security Stadium

March 7:

HUDDERSFIELD 12 LEEDS 12 at John Smiths Stadium

HULL 44 BRADFORD 16 at KC Stadium

ST HELENS 38 HULL KR 18 at Langtree Park

March 8:

CASTLEFORD 36 WIGAN 31 at Mend-a-Hose Jungle

WARRINGTON 44 LONDON 16 at The Hive

WAKEFIELD 56 CATALAN 14 at Rapid Solicitors Stadium

Round five

March 14:

WIGAN 34 HULL KR 20 at DW Stadium

LEEDS 38 WIDNES 4 at Headingley

WARRINGTON 28 SALFORD 12 at AJ Bell Stadium

ST HELENS 40 CATALAN 22 at Langtree Park

March 15:

WAKEFIELD 50 LONDON 22 at The Hive

March 16:

HUDDERSFIELD 66 BRADFORD 18 at Odsal Stadium

CASTLEFORD 19 HULL 16 at Mend-a-Hose Jungle

Round six

March 20:

WIGAN 12 WARRINGTON 4 at Halliwell Jones Stadium

March 21:

LEEDS 54 LONDON 6 at Headingley

March 22:

CATALAN 30 HUDDERSFIELD 14 at Stade Gilbert Brutus

March 23:

HULL KR 16 BRADFORD 0 at Craven Park

SALFORD 23 CASTLFORD 16 at AJ Bell Stadium

ST HELENS 24 WAKEFIELD 16 at Rapid Solicitors Stadium

WIDNES 7 HULL 0 at KC Stadium

March 20:

CASTLEFORD 54 LONDON 6 at Mend-a-Hose Jungle

Round seven

March 28:

ST HELENS 14 LEEDS 10 at Langtree Park

HULL 30 SALFORD 8 at KC Stadium

WIGAN 22 CATALAN 16 at DW Stadium

March 30:

WARRINGTON 33 HUDDERSFIELD 14 at John Smiths Stadium

HULL KR 44 WAKEFIELD 6 at Craven Park

WIDNES 42 BRADFORD 18 at Select Security Stadium

Round eight

April 10:

:

HULL 30 HUDDERSFIELD 6 at KC Stadium

April 11:

ST HELENS 30 CASTLEFORD 28 at Mend-A-Hose Jungle

LEEDS 42 WAKEFIELD 6 at Headingley

HULL KR 25 WARRINGTON 12 at Craven Park

WIGAN 36 LONDON 14 at DW Stadium

April 12:

CATALAN 42 WIDNES 20 at Stade Gilbert Brutus

Round nine

April 17:

HULL KR 21 HULL 20 at Craven Park

CATALAN 28 LONDON 22 at The Hive

LEEDS 46 BRADFORD 6 at Provident Stadium

WIGAN 33 ST HELENS 14 at Langtree Park

HUDDERSFIELD 42 SALFORD 22 at AJ Bell Stadium

CASTLEFORD 43 WAKEFIELD 20 at Rapid Solicitors Stadium

WARRINGTON 44 WIDNES 6 at Halliwell Jones Stadium

Round 10

April 21:

CATALAN 37 HULL KR 24 at Stade Gilbert Brutus

CASTLEFORD 40 WARRINGTON 6 at Mend-a-Hose Jungle

HUDDERSFIELD 36 WAKEFIELD 16 at John Smiths Stadium

HULL 40 LONDON 4 at KC Stadium

LEEDS 32 SALFORD 4 at Headingley

WIDNES 40 ST HELENS 26 at Select Security Stadium

WIGAN 84 BRADFORD 6 at DW Stadium

Round 11

May 1:

ST HELENS 48 LONDON 18 at Langtree Park

May 2:

LEEDS 28 WIGAN 12 at Headingley

May 3:

CATALAN 37 SALFORD 24 at Stade Gilbert Brutus

May 4:

BRADFORD 34 WARRINGTON 28 at Provident Stadium

HUDDERSFIELD 29 CASTLEFORD 28 at John Smiths Stadium

WIDNES 34 HULL KR 29 at Craven Park

WAKEFIELD 23 HULL 16 at KC Stadium

Round 12

May 8:

LEEDS 22 CASTLEFORD 14 at Mend-a-Hose Jungle

May 9:

WARRINGTON 42 CATALAN 10 at Halliwell Jones Stadium

WIGAN 44 HULL 16 at KC Stadium

WAKEFIELD 24 WIDNES 18 at Select Security Stadium

May 10:

HUDDERSFIELD 30 LONDON 16 at The Hive

SALFORD 16 HULL KR 16 at AJ Bell Stadium

May 11:

ST HELENS 50 BRADFORD 0 at Provident Stadium

Round 13

May 17:

CATALAN 24 LONDON 22 at Etihad Stadium

WIDNES 30 SALFORD 24 at Etihad Stadium

HULL KR 38 HULL 24 at Etihad Stadium

WIGAN 18 LEEDS 14 at Etihad Stadium

May 18:

CASTLEFORD 50 WAKEFIELD 12 at Etihad Stadium

HUDDERSFIELD 54 BRADFORD 16 at Etihad Stadium

WARRINGTON 41 ST HELENS 24 at Etihad Stadium

Round 14

May 23:

WIGAN 25 SALFORD 4 at AJ Bell Stadium

May 24:

ST HELENS 41 HUDDERSFIELD 22 at Langtree Park
LEEDS 20 HULL 6 at Headingley

May 25:

CATALAN 46 BRADFORD 4 at Stade Gilbert Brutus

May 26:

CASTLEFORD 34 WIDNES 22 at Mend-a-Hose Jungle
HULL KR 48 LONDON 16 at Craven Park
WARRINGTON 36 WAKEFIELD 4 at Rapid Solicitors Stadium

Round 15

May 29:

HUDDERSFIELD 31 WIGAN 22 at John Smiths Stadium

May 30:

ST HELENS 32 SALFORD 12 at Langtree Park
WARRINGTON 24 LEEDS 6 at Halliwell Jones Stadium
WIDNES 26 CATALAN 26 at Select Security Stadium

May 31:

HULL 50 LONDON 12 at The Hive

June 1:

BRADFORD 20 WAKEFIELD 12 at Provident Stadium
CASTLEFORD 54 HULL KR 12 at Mend-a-Hose Jungle

Round 16

June 12:

HUDDERSFIELD 24 LEEDS 22 at Headingley

June 13:

HULL 56 WIDNES 6 at Select Security Stadium
WARRINGTON 34 HULL KR 4 at Craven Park
WAKEFIELD 18 LONDON 10 at Select Security Stadium WIGAN 46 CASTLEFORD 6 at DW Stadium

June 14:

CATALAN 42 ST HELENS 0 at Stade Gilbert Brutus

June 16:

SALFORD 46 BRADFORD 18 at Provident Stadium

Round 17:

June 18:

WIGAN 48 WIDNES 4 at DW Stadium

June 20:

HULL KR 44 BRADFORD 18 at Provident Stadium

CATALAN 20 HULL 16 at Stadium Gilbert Brutus
WARRINGTON 34 HULL KR 4 at Craven Park
WAKEFIELD 18 LONDON 10 at Select Security Stadium WIGAN 46 CASTLEFORD 6 at DW Stadium
CATALAN 42 ST HELENS 0 at Stade Gilbert Brutus

June 23:

SALFORD 46 BRADFORD 18 at Provident Stadium

Round 18

June 26:

HUDDERSFIELD 26 HULL KR 22 at Craven Park

June 27:

ST HELENS 16 WIGAN 12 at DW Stadium

June 28:

WIDNES 42 LONDON 24 at The Hive
CASTLEFORD 14 SALFORD 10 at Mend-a-Hose Jungle

June 29:

WAKEFIELD 20 HULL 20 at Rapid Solicitors Stadium
LEEDS 32 CATALAN 31 at Headingley
WARRINGTON 50 BRADFORD 24 at Halliwell Jones Stadium

Round 19

July 3:

CASTLEFORD 40 WIDNES 20 at Select Security Stadium

July 4:

WARRINGTON 24 HULL 18 at KC Stadium
WAKEFIELD 16 LEEDS 14 at Rapid Solicitors Stadium

July 5:

WIGAN 58 LONDON 6 at The Hive
SALFORD 36 HUDDERSFIELD 10 at John Smiths Stadium

July 6:
HULL KR 40 ST HELENS 10 at Craven Park
CATALAN 32 BRADFORD 30 at Provident Stadium

Round 20

July 10:

WAKEFIELD 12 WIDNES 10 at Rapid Solicitors Stadium

July 11:

LEEDS 30 HULL KR 6 at Headingley
ST HELENS 46 BRADFORD 22 at Langtree Park
CASTLEFORD 44 HUDDERSFIELD 30 at Mend-a-Hose Jungle

July 12:

WIGAN 37 CATALAN 16 at Stade Gilbert Brutus
SALFORD 35 HULL 22 at AJ Bell Stadium

July 13:

WARRINGTON 72 LONDON 12 at Halliwell Jones Stadium

Round 21

July 17:

LEEDS 24 CASTLEFORD 24 at Headingley

July 18:

WIGAN 56 HULL 10 at DW Stadium
WIDNES 28 WARRINGTON 14 at Select Security Stadium

July 19:

CATALAN 40 WAKEFIELD 6 at Stade Gilbert Brutus
ST HELENS 58 LONDON 16 at The Hive

July 20:
HUDDERSFIELD 52 BRADFORD 26 at John Smiths Stadium
SALFORD 38 HULL KR 18 at Craven Park

Round 22

July 24:

HULL 18 CASTLEFORD 18 at KC Stadium

July 25:

LEEDS 22 SALFORD 18 at AJ Bell Stadium
ST HELENS 44 WIDNES 22 at Langtree Park

July 26:

HULL KR 62 LONDON 10 at The Hive

July 27:

BRADFORD 16 WIGAN 8 at Provident Stadium

HUDDERSFIELD 38 CATALAN 16 at John Smiths Stadium
WAKEFIELD 40 WARRINGTON 26 at Halliwell Jones Stadium

Round 23

July 31:

WIGAN 45 SALFORD 4 at DW Stadium

August 1:

HULL 19 ST HELENS 12 at KC Stadium
BRADFORD 20 LEEDS 14 at Headingley
WARRINGTON 26 CATLAN 24 at Stade Gilbert Brutus

August 3:

HUDDERSFIELD 36 WAKEFIELD 18 at Rapid Solicitors Stadium
WIDNES 28 HULL KR 10 at Select Security Stadium
CASTLEFORD 64 LONDON 18 at Mend-a-Hose Jungle

Round 24

August 14:

HULL KR 14 WIGAN 14 at Craven Park

August 15:

SALFORD 24 CATALAN 22 at AJ Bell Stadium
ST HELENS 40 WAKEFIELD 16 at Langtree Park
WARRINGTON 48 CASTLEFORD 10 at Halliwell Jones Stadium

August 17:

HUDDERSFIELD 28 WIDNES 14 at John Smiths Stadium
BRADFORD 34 HULL 28 at Provident Stadium
LONDON 40 LEEDS 36 at The Hive

Round 25

August 28:

WARRINGTON 24 HUDDERSFIELD 24 at Halliwell Jones Stadium

August 29:

ST HELENS 13 LEEDS 12 at Headingley
WIDNES 24 WIGAN 10 at Select Security Stadium
HULL 28 HULL KR 0 at KC Stadium

August 30:

CATALAN 46 LONDON 4 at Stade Gilbert Brutus

August 31:

WAKEFIELD 42 SALFORD 6 at Rapid Solicitors Stadium
CASTLEFORD 32 BRADFORD 18 at Mend-a-Host Jungle

Round 26

September 4:

WARRINGTON 39 ST HELENS 12 at Langtree Park

September 5:

WIGAN 21 LEEDS 6 at DW Stadium

September 7:

WIDNES 32 BRADFORD 12 at Provident Stadium
HUDDERSFIELD 38 HULL 28 at John Smiths Stadium
CATALAN 32 HULL KR 14 at Craven Park
SALFORD 58 LONDON 26 at AJ Bell Stadium
CASTLEFORD 26 WAKEFIELD 22 at Mend-a-Host Jungle

Round 27

September 11:

WIGAN 24 WARRINGTON 20 at DW Stadium

September 24:

HULL 24 LEEDS 19 at DW Stadium
SALFORD 36 WIDNES 6 at AJ Bell Stadium
HUDDERSFIELD 17 ST HELENS 16 at John Smiths Stadium

September 13:

BRADFORD 46 LONDON 36 at The Hive
CATALAN 28 CASTLEFORD 6 at Stade Gilbert Brutus
HULL KR 42 WAKEFIELD 18 at Rapid Solicitors Stadium

 Play-offs week one

First qualifying final:

WIGAN 57 HUDDERSFIELD 4 at DW Stadium

Second qualifying final:

ST HELENS 41 CASTLEFORD 0 at Langtree Park

First elimination final:

WARRINGTON 22 WIDNES 19 at Halliwell Jones Stadium

Second elimination final:

CATALAN 24 LEEDS 20 at Headingley

Play-offs week two

First preliminary semi-final:

WARRINGTON 30 CASTLEFORD 14 at Halliwell Jones Stadium

Second preliminary semi-final:

CATALAN 18 HUDDERSFIELD 16 at John Smiths Stadium

Play-offs week four

First preliminary final:

ST HELENS 30 CATALAN 12 at Langtree Park

Second preliminary final:

WIGAN 16 WARRINGTON 12 at DW Stadium

2014 Super League grand final:

ST HELENS 14 WIGAN 6 at Old Trafford

RLIFInternationals 2013

January 31:

PORTUGAL 26 JAPAN 20 at Sefton, Sydney

April 19:

AUSTRALIA 32 NEW ZEALAND 12 at Canberra Stadium

April 20:

TONGA 36 SAMOA 4 at Centrebet Stadium

May 18:

SERBIA 46 GERMANY 10 at Makis Stadium, Belgrade

May 25:

RUSSIA 24 SERBIA 10 at Makis Stadium, Belgrade

June 2:

SAMOA 34 UNITED STATES 10 at Aloha Stadium, Honolulu

June 14:

ENGLAND 30 EXILES 10 at Halliwell Jones Stadium

June 27:

ITALY 38 RUSSIA 18 at Stadio Augusteo, Este

July 5:

CANADA 36 UNITED STATES 20 at Lamport Stadium, Toronto

July 6:

UKRAINE 42 NORWAY 14 at Dinamo Stadium, Kharkov

July 13:

NORWAY 26 CZECH REPUBLIC 14 at Bislett Stadion, Oslo

July 21:

CANADA 38 JAMAICA 14 at Lamport Stadium, Toronto

July 27:

ITALY 66 GERMANY 30 at Nordstern Stadion, Karlsruhe

CANADA 38 JAMAICA 14 at Lamport Stadium, Toronto

September 7:

UNITED STATES 28 CANADA 20 at Lamport Stadium, Toronto

October 12:

VANUATU 22 NIUE 20 at Municipal Stadium, Port Vila

October 13:

GREECE 90 THAILAND 0 at Technology Stadium, Thailand

October 18:

UNITED STATES 22 FRANCE 18 at Stad des Minimes, Toulouse

October 19:

ITALY 15 ENGLAND 14 at Salford City Stadium

October 20:

NEW ZEALAND 50 COOK ISLANDS 0 at Keepmoat Stadium, Doncaster

PAPUA NEW GUINEA 38 SCOTLAND 20 at Big Fellas Stadium, Featherstone

October 27:

GREECE 90 HUNGARY 0 at Margit-sziget, Budapest

International Tour Matches & Friendlies 2013

October 12:

NSW COUNTRY 50 COMBINED SA CLUBS 0 at Silverton Rugby Club, Pretoria

October 14:

WALES 62 WELSH SELECTION 12 at Eirias Park, Colwyn Bay

FIJI 78 ROCHDALE 0 at Spotland Stadium, Rochdale

October 18:

NSW COUNTRY 58 SOUTH AFRICA 18 at Bosman Stadium, Pretoria

World Club Challenge 20132013 World Club Challenge

February 22:

MELBOURNE 18 LEEDS 14 at Headingley

New_NRL_logoNRL 2013: Pre-season Week one

February 2:

MELBOURNE 28 BRISBANE EASTS 4 at Gosch’s Paddock, Melbourne

PARRAMATTA 46 NEWCASTLE 10 at Bellevue Park. Armidale

Pre-season Week two

February 8:

PENRITH 34 WESTS TIGERS 32 at Carrington Park, Bathurst

CANBERRA 40 MELBOURNE 8 at Simonds Stadium, Geelong

CRONULLA 24 MANLY 12 at Brookvale Oval

February 9:

NORTH QUEENSLAND 28 BRISBANE 24 at Alec Inch Oval, Mt Isa

SOUTH SYDNEY 38 PAPUA NEW GUINEA 12 at Redfern Oval

GOLD COAST 42 WARRIORS 24 at Pizzey Park, Gold Coast

INDIGENOUS ALL STARS 32 NRL ALL STARS 6 at Suncorp Stadium

February 10:

CANTERBURY 36 NEWTOWN 14 at Belmore Sports Ground

Pre-season week three:

February 16:

PENRITH 32 WARRIORS 18 at Waikato Stadium, Hamilton

NEWCASTLE 18 SOUTH SYDNEY 6 at Coffs Harbour International Sports Stadium

WESTS TIGERS 41 PARRAMATTA 4 at Campbelltown Stadium

SYDNEY ROOSTERS 20 MANLY 4 at BlueTongue Stadium

GOLD COAST 16 BRISBANE 14 at Dolphin Oval, Redcliffe

NORTH QUEENSLAND 28 ST GEORGE ILLAWARRA 22 at Barlow Park, Cairns

CANBERRA 40 WYONG/MOUNTIES 8 at Cook Park, Mt Pritchard

Pre-season week four

February 22:

SOUTH SYDNEY 28 ST GEORGE ILLAWARRA 10 at ANZ Stadium

February 23:

CRONULLA 22 NEWCASTLE 16 at Scully Park, Tamworth

SYDNEY ROOSTERS 28 WESTS TIGERS 10 at Allianz Stadium

CANBERRA 22 CANTERBURY 18 at Goulburn Workers Arena

WARRIORS 16 BRISBANE 10 at Forsyth Barr Stadium, Dunedin

PENRITH 10 PARRAMATTA 10 at Centrebet Stadium

GOLD COAST 28 NORTH QUEENSLAND 10 at Virgin Australia Stadium, Mackay

Round one

SOUTH SYDNEY 28 SYDNEY ROOSTERS 10 at Allianz Stadium

March 8:

MANLY 22 BRISBANE 14 at Suncorp Stadium

March 9:

PARRAMATTA 40 WARRIORS 10 at Parramatta Stadium

NORTH QUEENSLAND 24 CANTERBURY 12 at BlueTongue Stadium

March 10:

PENRITH 32 CANBERRA 10 at Centrebet Stadium

MELBOURNE 30 ST GEORGE ILLAWARRA 10 at AAMI Park

CRONULLA 12 GOLD COAST 10 at Shark Stadium

March 11:

NEWCASTLE 42 WESTS TIGERS 10 at Hunter Stadium

Round two

March 14:

CANTERBURY 20 PARRAMATTA 16 at ANZ Stadium

March 15:

BRISBANE 22 ST GEORGE ILLAWARRA 6 at WIN Stadium

March 16:

SYDNEY ROOSTERS 16 WARRIORS 14 at Eden Park

MELBOURNE 32 NORTH QUEENSLAND 10 at 1300SMILES Stadium

March 17:

GOLD COAST 36 CANBERRA 0 at Skilled Park

WESTS TIGERS 28 PENRITH 18 at Campbelltown Stadium

MANLY 32 NEWCASTLE 0 at Brookvale Oval

March 18:

SOUTH SYDNEY 14 CRONULLA 12 at ANZ Stadium

Round three

March 21:

MELBOURNE 22 CANTERBURY 18 at AAMI Park

March 22:

WESTS TIGERS 31 PARRAMATTA 18 at Leichhardt Oval

March 23:

GOLD COAST 16 MANLY 14 at Skilled Park

SYDNEY ROOSTERS 8 BRISBANE 0 at Allianz Stadium

March 24:

CRONULLA 28 WARRIORS 4 at Sharks Stadium

SOUTH SYDNEY 44 PENRITH 32 at Centrebet Stadium

CANBERRA 30 ST GEORGE ILLAWARRA 17 at Canberra Stadium

March 25:

NEWCASTLE 34 NORTH QUEENSLAND 6 at Hunter Stadium

Round four

March 27:

MANLY 26 WESTS TIGERS 0 at BlueTongue Stadium

March 28:

MELBOURNE 32 BRISBANE 26 at Suncorp Stadium

March 30:

ST GEORGE ILLAWARRA 25 CRONULLA 12 at Sharks Stadium

March 31:

GOLD COAST 28 PENRITH 10 at Centrebet Stadium

NEWCASTLE 28 CANBERRA 16 at Hunter Stadium

April 1:

WARRIORS 20 NORTH QUEENSLAND 18 at Mt Smart Stadium

SYDNEY ROOSTERS 50 PARRAMATTA 0 at Allianz Stadium

Round five

April 5:

MANLY 20 CANTERBURY 6 at ANZ Stadium

BRISBANE 32 GOLD COAST 12 at Skilled Park

April 6:

PARRAMATTA 13 CRONULLA 6 at Parramatta Stadium

NORTH QUEENSLAND 30 PENRITH 0 at 1300SMILES Stadium

April 7:

SOUTH SYDNEY 24 WARRIORS 22 at Mt Smart Stadium

ST GEORGE ILLAWARRA 19 NEWCASTLE 16 at WIN Jubilee Oval

CANBERRA 24 SYDNEY ROOSTERS 22 at Canberra Stadium

April 8:

MELBOURNE 26 WESTS TIGERS 12 at AAMI Park

Round six

April 12:

BRISBANE 12 NORTH QUEENSLAND 10 at Suncorp Stadium

SYDNEY ROOSTERS 38 CANTERBURY 0 at Alianz Stadium

April 13:

NEWCASTLE 8 PENRITH 6 at Hunter Stadium

CANBERRA 20 WARRIORS 16 at Canberra Stadium

MELBOURNE 17 SOUTH SYDNEY 10 at ANZ Stadium

April 14:

MANLY 25 CRONULLA 18 at Brookvale Oval

ST GEORGE ILLAWARRA 13 WESTS TIGERS 12 at Sydney Cricket Ground

GOLD COAST 28 PARRAMATTA 22 at Skilled Park

Round seven

April 25:

SYDNEY ROOSTERS 34 ST GEORGE ILLAWARRA 10 at Allianz Stadium

MELBOURNE 28 WARRIORS 18 at AAMI Park

April 26:

SOUTH SYDNEY 20 MANLY 12 at Brookvale Oval

April 27:

NORTH QUEENSLAND 30 CANBERRA 12 at Dairy Farmers Stadium

BRISBANE 20 WESTS TIGERS 10 at Campbelltown Stadium

April 27:

NEWCASTLE 30 GOLD COAST 6 at Skilled Park

CANTERBURY 24 CRONULLA 8 at BlueTongue Stadium

April 28:

PENRITH 44 PARRAMATTA 12 at Centrebet Stadium

Round eight

May 8:

SOUTH SYDNEY 26 BRISBANE 12 at Suncorp Stadium

CANTERBURY 40 WESTS TIGERS 4 at ANZ Stadium

May 9:

CANBERRA 24 MELBOURNE 20 at AAMI Park

NORTH QUEENSLAND 14 PARRAMATTA 10 at Parramatta Stadium

May 10:

WARRIORS 25 GOLD COAST 24 at Mt Smart Stadium

CRONULLA 21 NEWCASTLE 20 at Hunter Stadium in overtime

SYDNEY ROOSTERS 30 PENRITH 6 at Allianz Stadium

May 11:

MANLY 24 ST GEORGE ILLAWARRA 18 at WIN Jubilee Oval

Round nine

May 10:

SOUTH SYDNEY 28 NORTH QUEENSLAND 10 at ANZ Stadium

CRONULLA 30 WESTS TIGERS 6 at Allianz Stadium

May 11:

CANTERBURY 24 WARRIORS 16 at Westpac Stadium, Wellington

PARRAMATTA 19 BRISBANE 18 at Parramatta Stadium

May 12:

CANBERRA 44 NEWCASTLE 14 at Canberra Stadium

GOLD COAST 15 ST GEORGE ILLAWARRA 14 at Skilled Park

PENRITH 12 MELBOURNE 10 at Centrebet Stadium

May 13:

SYDNEY ROOSTERS 16 MANLY 4 at Brookvale Oval

Round 10

May 24:

BRISBANE 32 GOLD COAST 6 at Suncorp Stadium

SOUTH SYDNEY 54 WESTS TIGERS 10 at ANZ Stadium

May 25:

ST GEORGE ILLAWARRA 32 PARRAMATTA 12 at WIN Stadium

PENRITH 62 WARRIORS 6 at Centrebet Stadium

SYDNEY ROOSTERS 12 NORTH QUEENSLAND 8 at 1300SMILES Stadium

May 26:

CRONULLA 30 CANBERRA 20 at Sharks Stadium

NEWCASTLE 44 CANTERBURY 8 at Hunter Stadium

May 27:

MELBOURNE 10 MANLY 10 at AAMI Park

Round 11

May 24:

WESTS TIGERS 22 NORTH QUEENSLAND 20 at Leichhardt Oval

CANTERBURY 24 BRISBANE 14 at Suncorp Stadium

May 25:

PENRITH 19 ST GEORGE ILLAWARRA 0 at WIN Jubilee Oval

MELBOURNE 26 SYDNEY ROOSTERS 18 at Allianz Stadium

MANLY 16 CANBERRA 10 at Brookvale Oval

May 26:

WARRIORS 28 NEWCASTLE 12 at Mt Smart Stadium

GOLD COAST 42 PARRAMATTA 4 at Glen Willow Sporting Complex, Mudgee

May 27:

CRONULLA 14 SOUTH SYDNEY 12 at Sharks Stadium

Round 12

May 31:

CANTERBURY 16 ST GEORGE ILLAWARRA 14 at ANZ Stadium

June 1:

SOUTH SYDNEY 25 NEWCASTLE 18 at ANZ Stadium

June 2:

GOLD COAST 31 NORTH QUEENSLAND 12 at Skilled Park

June 3:

WARRIORS 56 BRISBANE 18 at Suncorp Stadium

Round 13

June 7:

SYDNEY ROOSTERS 38 PARRAMATTA 24 at Parramatta Stadium

June 8:

ST GEORGE ILLAWARRA 14 NEWCASTLE 8 at Hunter Stadium

CANTERBURY 36 NORTH QUEENSLAND 26 at 1300SMILES Stadium

June 9:

WARRIORS 18 MANLY 16 at Mt Smart Stadium

WESTS TIGERS 20 PENRITH 18 at Centrebet Stadium

MELBOURNE 38 CRONULLA 6 at AAMI Park

June 10:

CANBERRA 30 BRISBANE 18 at Canberra Stadium

Round 14

June 14:

CANTERBURY 32 MANLY 30 in golden point time at Brookvale Oval

NORTH QUEENSLAND 22 ST GEORGE ILLAWARRA 16 at WIN Stadium

June 15:

CANBERRA 24 PENRITH 12 at Canberra Stadium

CRONULLA 32 PARRAMATTA 14 at Sharks Stadium

June 16:

SOUTH SYDNEY 30 GOLD COAST 24 at Barlow Park, Cairns

WARRIORS 23 SYDNEY ROOSTERS 12 at Allianz Stadium

June 17:

BRISBANE 32 WESTS TIGERS 12 at Suncorp Stadium

Round 15

June 21:

SYDNEY ROOSTERS 20 CANTERBURY 18 at ANZ Stadium

June 22:

WESTS TIGERS 17 CANBERRA 12 at Campbelltown Stadium

June 23:

SOUTH SYDNEY 30 PARRAMATTA 10 at ANZ Stadium

June 24:

GOLD COAST 18 MELBOURNE 12 at Skilled Park

Round 16:

June 28:

SOUTH SYDNEY 32 CANBERRA 2 at ANZ Stadium

June 30:

WESTS TIGERS 22 MELBOURNE 4 at Leichhardt Oval

PENRITH 25 ST GEORGE ILLAWARRA 10 at Centrebet Stadium

June 30:

NEWCASTLE 46 GOLD COAST 16 at Hunter Stadium

WARRIORS 18 BRISBANE 16 at Mt Smart Stadium

NORTH QUEENSLAND 24 CRONULLA 4 at 1300smiles Stadium

July 1:

SYDNEY ROOSTERS 18 MANLY 12 at Allianz Stadium

Round 17

July 5:

MELBOURNE 32 BRISBANE 0 at AAMI Park

CRONULLA 36 WESTS TIGERS 22 at Sharks Stadium

July 6:

SYDNEY ROOSTERS 36 ST GEORGE ILLAWARRA 0 at WIN Jubilee Oval

PENRITH 40 GOLD COAST 18 at TIO Stadium, Darwin

July 7:

CANBERRA 26 GOLD COAST 18 at Canberra Stadium

NEWCASTLE 18 CANTERBURY 12 at Virgin Australia Stadium, Mackay

SOUTH SYDNEY 30 WARRIORS 13 at nib Stadium. Perth

July 8:

MANLY 50 PARRAMATTA 10 at Brookvale Oval

Round 18

July 12:

CRONULLA 19 BRISBANE 18 at Suncorp Stadium

July 13:

PENRITH 17 PARRAMATTA 10 at Parramatta Stadium

July 14:

CANTERBURY 39 MELBOURNE 0 at ANZ Stadium

July 15:

MANLY 34 NORTH QUEENSLAND 14 at 1300smiles Stadium

Round 19

July 19:

WARRIORS 24 WESTS TIGERS 14 at Leichhardt Oval

July 20:

CANBERRA 14 PARRAMATTA 0 at Canberra Stadium

July 21:

NEWCASTLE 32 PENRITH 14 at Centrebet Stadium

MANLY 38 GOLD COAST 20 at Brookvale Oval

July 22:

ST GEORGE ILLAWARRA 22 SOUTH SYDNEY 18 at ANZ Stadium

Round 20

July 26:

BRISBANE 18 NORTH QUEENSLAND 16 at 1300smiles Stadium

CANTERBURY 40 PARRAMATTA 12 at ANZ Stadium

July 27:

CANBERRA 22 ST GEORGE ILLAWARRA 18 at WIN Stadium

SOUTH SYDNEY 32 GOLD COAST 4 at Skilled Park

July 28:

WARRIORS 30 MELBOURNE 22 at Mt Smart Stadium

CRONULLA 38 PENRITH 10 at Remondis Stadium

SYDNEY ROOSTERS 28 NEWCASTLE 12 at Hunter Stadium

July 29:

MANLY 36 WESTS TIGERS 18 at Campbelltown Stadium

Round 21

August 2:

NEWCASTLE 18 BRISBANE 18 in golden point time at Hunter Stadium

SYDNEY ROOSTERS 42 PENRITH 6 at Centrebet Stadium

;August 3:

CRONULLA 18 WARRIORS 14 at Mt Smart Stadium

MANLY 40 PARRAMATTA 6 at Parramatta Stadium

NORTH QUEENSLAND 30 SOUTH SYDNEY 12 at 1300smiles Stadium

August 4:

MELBOURNE 68 CANBERRA 4 at Canberra StadiumStadium

GOLD COAST 36 WESTS TIGERS 6 at Skilled Park

August 5:

CANTERBURY 39 ST GEORGE ILLAWARRA 20 at WIN Jubilee Oval

Round 22

August 9:

MELBOURNE 26 SOUTH SYDNEY 8 at AAMI Stadium

PARRAMATTA 26 WESTS TIGERS 22 at Parramatta Stadium

;August 10:

SYDNEY ROOSTERS 28 CANBERRA 22 at Allianz Stadium

NEWCASTLE 18 CRONULLA 14 at Remondis Stadium

MANLY 27 WARRIORS 12 at Brookvale Oval

August 11:

BRISBANE 26 ST GEORGE ILLAWARRA 24 at Suncorp Stadium

NORTH QUEENSLAND 36 PENRITH 4 at Centrebet Stadium

August 12:

GOLD COAST 26 CANTERBURY 16 at ANZ Stadium

Round 23

August 16:

BRISBANE 22 PARRAMATTA 12 at Suncorp Stadium

SOUTH SYDNEY 22 MANLY 10 at Brookvale Oval

;August 17:

CANTERBURY 28 CANBERRA 16 at Canberra Stadium

NORTH QUEENSLAND 22 GOLD COAST 10 at 1300smiles Stadium

CRONULLA 22 ST GEORGE ILLAWARRA 18 at WIN Stadium

August 18:

MELBOURNE 23 NEWCASTLE 10 at Hunter Stadium

PENRITH 28 WARRIORS 24 at Mt Smart Stadium

August 19:

SYDNEY ROOSTERS 56 WESTS TIGERS 14 at Allianz Stadium

Round 24

August 23:

PENRITH 28 BRISBANE 12 at Centrebet Stadium

SOUTH SYDNEY 28 CANTERBURY 20 at ANZ Stadium

;August 24:

WESTS TIGERS 34 ST GEORGE ILLAWARRA 18 at Sydney Cricket Ground

WARRIORS 24 GOLD COAST 22 at Skilled Park

NORTH QUEENSLAND 26 NEWCASTLE 6 at 1300smiles Stadium

August 25:

MANLY 36 CANBERRA 22 at Canberra Stadium

MELBOURNE 64 PARRAMATTA 4 at AAMI Park

August 26:

CRONULLA 32 SYDNEY ROOSTERS 22 at Remondis Stadium

Round 25

August 30:

NEWCASTLE 26 BRISBANE 18 at Suncorp Stadium

SOUTH SYDNEY 32 WESTS TIGERS 18 at Allianz Stadium

September 1:

WARRIORS 50 CANBERRA 16 at Mt Smart Stadium

CANTERBURY 34 PENRITH 14

MANLY 28 MELBOURNE 8 at Brookvale Oval

September 2:

NORTH QUEENSLAND 31 CRONULLA 18 at Remonidis Stadium

GOLD COAST 30 SYDNEY ROOSTERS 22 at Allianz Stadium

September 3:

PARRAMATTA 26 ST GEORGE ILLAWARRA 22 at Parramatta Stadium

Round 26

September 6:

BRISBANE 16 CANTERBURY 11 at Suncorp Stadium

September 7:

SYDNEY ROOSTERS 24 SOUTH SYDNEY 12 at ANZ Stadium

September 8:

ST GEORGE ILLAWARRA 19 WARRIORS 10 at WIN Stadium

MELBOURNE 23 GOLD COAST 22 at AAMI Park

NORTH QUEENSLAND 50 WESTS TIGERS 22 at 1300smiles Stadium

September 9:

PENRITH 38 MANLY 26 at Brookvale Oval

NEWCASTLE 54 PARRAMATTA 6 at Hunter Stadium

September 10:

CRONULLA 38 CANBERRA 18 at Canberra Stadium

Finals week one

September 13:

SOUTH SYDNEY 20 MELBOURNE 10 at ANZ Stadium

September 14:

CRONULLA 20 NORTH QUEENSLAND 18 at Allianz Stadium

SYDNEY ROOSTERS 4 MANLY 0 at Allianz Stadium

September 15:

NEWCASTLE 22 CANTERBURY 6 at ANZ Stadium

Finals week two

September 20:

MANLY 24 CRONULLA 18 at Allianz Stadium

September 21:

NEWCASTLE 18 MELBOURNE 16 at AAMI Park

Finals week three

September 27:

MANLY 30 SOUTH SYDNEY 20 at Allianz Stadium

September 28:

SYDNEY ROOSTERS 40 NEWCASTLE 14 at Allianz Stadium

Finals week four

October 6:

SYDNEY ROOSTERS 26 MANLY 18 at ANZ Stadium

Super_League_logo

SUPER LEAGUE 2013: Pre-season Week one

January 6:

LEIGH 30 WIGAN 6 at Leigh Sports Village

SALFORD 52 SWINTON 12 at Salford City Stadium

Pre-season Week two

January 11:

LONDON BRONCOS 74 LONDON SKOLARS 6 at Royal Artiliery Company

January 12:

ST HELENS 26 HUDDERSFIELD 0 at Langtree Park

January 13:

HULL KR 32 WIGAN 10 at Craven Park

HULL 26 CASTLEFORD 6 at KC Stadium

BRADFORD 48 DEWSBURY 6 at Tetley’s Stadium

WAKEFIELD 38 FEATHERSTONE 10 at Belle Vue

WIDNES 30 WORKINGTON 6 at Stobart Stadium

Pre-season Week three

January 19:

LONDON 34 TOULOUSE 0 at Stade des Minimes

January 20:

LEEDS 24 BRADFORD 24 at Headingley

ST HELENS 42 WAKEFIELD 12 at Langtree Park

HULL KR 28 HULL 18 at KC Stadium

HUDDERSFIELD 36 WIDNES 12 at John Smith’s Stadium

CASTLEFORD 20 FEATHERSTONE 10 at The Jungle

Pre-season Week four

January 23:

LONDON 26 CATALAN 22 at Stade Gilbert Brutus

January 26:

WARRINGTON 20 WIGAN 0 at Halliwell Jones Stadium

Round one

February 1:

LEEDS 36 HULL 6 at Headingley

WIGAN 42 SALFORD 0 at Salford City Stadium

February 2:

HUDDERFIELD 40 ST HELENS 4 at Langtree Park

February 3:

WIDNES 28 LONDON 14 at The Stoop

BRADFORD 40 WAKEFIELD 6 at Odsal Stadium

CATALAN 32 WAKEFIELD 24 at Craven Park

WARRINGTON 40 CASTLEFORD 24 at Halliwell Jones Stadium

Round two

February 8:

WIGAN 17 WARRINGTON 17 at DW Stadium

February 9:

CATALAN 40 SALFORD 6 at Stade Gilbert Brutus

WAKEFIELD 36 HULL KR 20 at Rapid Solicitors Stadium

February 10:

ST HELENS 16 WIDNES 4 at Stobart Stadium

HUDDERSFIELD 34 LONDON 6 at John Smiths Stadium

HULL 28 BRADFORD 12 at KC Stadium

CASTLEFORD 14 LEEDS 12 at Wish Communications Stadium

Round three:

February 15:

ST HELENS 22 HULL 22 at Langtree Park

WARRINGTON 24 CATALAN 16 at Halliwell Jones Stadium

LEEDS 42 SALFORD 14 at Headingley

February 16:

HUDDERSFIELD 22 WIGAN 10 at John Smith’s Stadium

BRADFORD 38 CASTLEFORD 12 at Provident Stadium

February 17:

WAKEFIELD 28 LONDON 0 at The Stoop

HULL KR 44 WIDNES 18 at Craven Park

Round four:

February 23:

ST HELENS 36 BRADFORD 10 at Provident Stadium

WARRINGTON 24 HULL 10 at

February 24:

WIGAN 48 LONDON 18 at DW Stadium

HUDDERSFIELD 18 WAKEFIELD 16 at Rapid Solicitors Stadium

CASTLEFORD 17 CATALAN 17 at Wish Communications Stadium

SALFORD 38 HULL KR 34 at Salford City Stadium

Round five

February 28:

LEEDS 20 ST HELENS 12 at Langtree Park

LONDON 38 SALFORD 4 at Salford City Stadium

February 29:

CATALAN 29 WAKEFIELD 22 at Stade Gilbert Brutus

WIDNES 36 HULL 16 at Stobart Stadium

February 30:

WIGAN 28 CASTLEFORD 22 at Wish Communications Stadium

BRADFORD 43 HUDDERSFIELD 18 at John Smith Stadium

HULL KR 26 WARRINGTON 12 at Craven Park

Round six

March 8:

HULL 52 CASTLEFORD 10 at KC Stadium

HUDDERFIELD 32 LEEDS 8 at Headingley

ST HELENS 22 WARRINGTON 10 at Halliwell Jones Stadium

WIDNES 22 BRADFORD 22 at Stobart Stadium

WIGAN 38 CATALAN 0 at DW Stadium

March 9:

HULL KR 42 LONDON 22 at The Stoop

March 10:

WAKEFIELD 23 SALFORD 23 at Rapid Solicitors Stadium

Round seven

March 15:

WARRINGTON 46 SALFORD 4 at Salford City Stadium

ST HELENS 52 WAKEFIELD 18 at Langtree Park

March 16:

CATALAN 46 WIDNES 14 at Stade Gilbert Brutus

HUDDERSFIELD 24 HULL 10 at John Smiths Stadium

March 17:

BRADFORD 34 HULL KR 12 at Provident Stadium

LONDON 26 CASTLEFORD 12 at Wish Communications Stadium

Round Eight

March 22:

ST HELENS 14 SALFORD 10 at Langtree Park

WARRINGTON 28 HUDDERFIELD 2 at Halliwell Jones Stadium

March 23:

CATALAN 30 BRADFORD 10 at Stade Gilbert Brutus

LONDON 18 HULL 18 at The Stoop

WIGAN 62 WIDNES 4 at The Stoop

March 24:

HULL KR 26 CASTLEFORD 22 at Craven Park

Round nine

March 28:

LEEDS 18 BRADFORD 18 at Headingley

CATALAN 30 LONDON 24 at Molesey Road, Esher

March 29:

WAKEFIELD 37 CASTLEFORD 16 at Wish Communications Stadium

HULL KR 23 HULL 10 at KC Stadium

SALFORD 21 HUDDERSFIELD 20 at Salford City Stadium

WIDNES 38 WARRINGTON 22 at Stobart Stadium

WIGAN 28 ST HELENS 16 at DW Stadium

Round 10

April 1:

LEEDS 27 CATALAN 12 at Stade Gilbert Brutus

BRADFORD 36 SALFORD 24 at Provident Stadium

HUDDERFIELD 62 WIDNES 6 at John Smith’s Stadium

ST HELENS 48 CASTLEFORD 18 at Langtree Park

WIGAN 84 HULL KR 6 at Craven Park

HULL 34 WAKEFIELD 22 at Rapid Solicitors Stadium

WARRINGTON 54 LONDON 20 at Halliwell Jones Stadium

Round 11

April 6:

HUDDERSFIELD 40 CASTLEFORD 24 at Wish Communications Stadium

BRADFORD 46 LONDON 20 at Adams Park, Wycombe

April 7:

LEEDS 28 WARRINGTON 22 at Headingley

HULL 28 CATALAN 8 at KC Stadium

HULL KR 22 ST HELENS 14 at KC Stadium

WIDNES 58 SALFORD 24 at Stobart Stadium

WIGAN 44 WAKEFIELD 24 at DW Stadium

Round 12

April 12:

LEEDS 30 LONDON 6 at Headingley

CATALAN 22 ST HELENS 12 at Langtree Park

April 13:

CASTLEFORD 28 WIDNES 26 at Wish Communications Stadium

HULL 24 SALFORD 18 at Salford City Stadium

April 14:

WIGAN 36 BRADFORD 6 at Provident Stadium

HUDDERSFIELD 50 HULL KR 30 at John Smiths Stadium

WARRINGTON 41 WAKEFIELD 34 at Rapid Solicitors Stadium

Round 13

April 26:

WIGAN 28 HULL 20 at KC Stadium

WAKEFIELD 28 WIDNES 26 at Stobart Stadium

April 27:

HUDDERSFIELD 28 CATALAN 20 at Stade Gilbert Brutus

LONDON 21 ST HELENS 14 at The Stoop

SALFORD 34 CASTLEFORD 30 at Salford City Stadium

April 28:

LEEDS 44 HULL KR 10 at Craven Park

WARRINGTON 32 BRADFORD 4 at Halliwell Jones Stadium

Round 14

May 3:

LEEDS 42 BRADFORD 22 at Provident Stadium

HULL 48 LONDON 12 at KC Stadium

WIDNES 28 ST HELENS 25 at Langtree Park

WIGAN 46 SALFORD 6 at DW Stadium

May 4:

WAKEFIELD 30 CATALAN 12 at Rapid Solicitors Stadium

May 5:

CASTLEFORD 32 HULL KR 24 at Wish Communications Stadium

WARRINGTON 34 HUDDERSFIELD 12 at John Smiths Stadium

Round 15

May 17:

BRADFORD 28 SALFORD 7 at Salford City Stadium

HUDDERSFIELD 36 WIDNES 22 at Stobart Stadium

HULL 26 WARRINGTON 16 at Halliwell Jones Stadium

May 18:

CATALAN 39 CASTLEFORD 30 at Stade Gilbert Brutus

WIGAN 64 LONDON 6 at The Stoop

May 19:

HULL KR 44 WAKEFIELD 18 at Craven Park

May 20:

ST HELENS 30 LEEDS 22 at Headingley

Round 16

May 25:

CATALAN 46 LONDON 18 at Etihad Stadium, Manchester

HULL 22 HULL KR 16 at Etihad Stadium, Manchester

CASTLEFORD 49 WAKEFIELD 24 at Etihad Stadium, Manchester

WARRINGTON 48 ST HELENS 22 at Etihad Stadium, Manchester

May 26:

SALFORD 28 WIDNES 22 at Etihad Stadium, Manchester

WIGAN 20 LEEDS 16 at Etihad Stadium, Manchester

HUDDERSFIELD 42 BRADFORD 6 at Etihad Stadium, Manchester

Round 17 

May 31:

HULL 18 LEEDS 6 at DW Stadium

June 1:

LONDON 30 CASTLEFORD 30 at The Stoop

June 2:

HULL KR 28 BRADFORD 18 at Craven Park

WIGAN 36 WAKFIELD 23 at Rapid Solicitors Stadium

WARRINGTON 68 SALFORD 10 at Halliwell Jones Stadium

WIDNES 32 CATALAN 32 at Stobart Stadium

June 3:

HUDDERSFIELD 25 ST HELENS 16 at John Smiths Stadium

Round 18

June 7:

LEEDS 42 CASTLEFORD 24 at Headingley

HULL KR 35 HUDDERSFIELD 28 at Craven Park

WIGAN 33 WIDNES 32 at Stobart Stadium

June 8:

CATALAN 30 HULL 4 at Stade Gilbert Brutus

WARRINGTON 82 LONDON 10 at Priestfield Stadium, Gillingham

June 9:

ST HELENS 30 BRADFORD 18 at Langtree Park

Round 19

June 17:

LEEDS 38 WIDNES 28 at Headingley

Round 20

June 21:

ST HELENS 52 SALFORD 10 at Salford City Stadium

CASTLEFORD 30 HULL 28 at Wish Communications Stadium

June 22:

HULL KR 22 CATALAN 21 at Ernest Wallon, Toulouse

June 23:

WIDNES 32 BRADFORD 28 at Provident Stadium

HUDDERSFIELD 40 LEEDS 18 at John Smiths Stadium

WAKEFIELD 46 LONDON 14 at Rapid Solicitors Stadium

June 24:

WARRINGTON 22 WIGAN 12 at Halliwell Jones Stadium

Round 21

June 28:

HULL KR 24 ST HELENS 12 at Langtree Park

CASTLEFORD 18 WIGAN 4 at DW Stadium

HUDDERSFIELD 60 CATALAN 16 at John Smiths Stadium

June 29:

SALFORD 44 LONDON 30 at The Stoop

June 30:

WARRINGTON 26 BRADFORD 12 at Provident Stadium

LEEDS 52 WIDNES 36 at Stobart Stadium

July 1:

WAKEFIELD 27 HULL 26 at KC Stadium

Round 22

July 5:

WIGAN 26 BRADFORD 20 at DW Stadium

WARRINGTON 19 LEEDS 18 at Halliwell Jones Stadium

July 6:

CATALAN 34 LONDON 28 at Stade Gilbert Brutus

July 7:

HUDDERSFIELD 22 HULL 16 at KC Stadium

ST HELENS 40 CASTLEFORD 24 at Wish Communications Stadium

HULL KR 28 SALFORD 18 at Craven Park

July 8:

WAKFIELD 24 WIDNES 14 at Rapid Solicitors Stadium

Round 23

July 19:

SALFORD 16 CATALAN 12 at Salford City Stadium

LEEDS 20 WAKEFIELD 18 at Headingley

WIDNES 38 LONDON 12 at Stobart Stadium

BRADFORD 19 HULL 12 at Provident Stadium

July 21:

HUDDERSFIELD 48 CASTLEFORD 22 at John Smith’s Stadium

WARRINGTON 34 HULL KR 6 at Halliwell Jones Stadium

July 22:

ST HELENS 22 WIGAN 16 at Langtree Park

Round 24:

July 26:

LEEDS 31 WAKEFIELD 24 at Rapid Solicitors Stadium

August 1:

LEEDS 30 LONDON 18 at

August 2:

HULL 72 WIDNES 10 at KC Stadium

WIGAN 21 HULL KR 16 at at DW Stadium

August 3:

ST HELENS 26 CATALAN 6 at Stade Gilbert Brutus

August 4:

HUDDERSFIELD 46 SALFORD 4 at John Smith’s Stadium

WARRINGTON 40 CASTLEFORD 30 at Wish Communications Stadium

BRADFORD 26 WAKEFIELD 24 at Rapid Solicitors Stadium

Round 25

August 9:

LEEDS 42 SALFORD 16 at Salford City Stadium

ST HELENS 38 LONDON 10 Langtree Park

August 10:

HUDDERSFIELD 30 WIGAN 12 at DW Stadium

WARRINGTON 26 WAKEFIELD 14 at Halliwell Jones Stadium

August 11:

CATALAN 23 BRADFORD 22 at Provident Stadium

HULL 38 HULL KR 20 at Craven Park

CASTLEFORD 42 WIDNES 38 at Stobart Stadium

Round 26

August 15:

WIDNES 16 WARRINGTON 6 at Halliwell Jones Stadium

August 16:

HULL 18 SALFORD 13 at KC Stadium

August 17:

CATALAN 22 WIGAN 8 at Stade Gilbert Brutus

HUDDERSFIELD 26 LONDON 12 at The Stoop

HULL KR 16 LEEDS 12 at Headingley

August 18:

CASTLEFORD 46 BRADFORD 34 at Wish Communications Stadium

ST HELENS 26 WAKEFIELD 12 at Rapid Solicitors Stadium

Round 27

September 5:

LEEDS 20 WIGAN 6 at DW Stadium

September 6:

ST HELENS 38 HULL 12 at KC Stadium

WIDNES 24 SALFORD 4 at Salford City Stadium

September 7:

WARRINGTON 14 CATALAN 12 at Stade Gilbert Brutus

BRADFORD 58 HUDDERSFIELD 6 at Provident Stadium

September 8:

LONDON 34 HULL KR 22 at Craven Park

WAKEFIELD 36 CASTLEFORD 32 at Rapid Solicitors Stadium

Play-offs week one

September 12:

WIGAN 22 HUDDERSFIELD 8 at John Smith’s Stadium

September 13:

HULL 14 CATALAN 4 at DW Stadium

September 14:

WARRINGTON 40 LEEDS 20 at Halliwell Jones Stadium

ST HELENS 46 HULL KR 10 at Langtree Park

Play-offs week two

September 19:

HUDDERSFIELD 76 HULL 18 at John Smiths Stadium

September 20:

LEEDS 11 ST HELENS 10 at Headingley

Play-offs week three

September 26:

WARRINGTON 30 HUDDERSFIELD 22 at Halliwell Jones Stadium

September 27:

WIGAN 22 LEEDS 12

Play-offs week four

October 5:

WIGAN 30 WARRINGTON 16 at Old Trafford. Manchester

nrlcomNRL 2012: round 13

Friday:

GOLD COAST 28 NORTH QUEENSLAND 12 at Skilled Park

MANLY 20 ST GEORGE ILLAWARRA 8 at Brookvale Oval

Saturday:

WESTS TIGERS 40 CANBERRA 0 at Canberra Stadium

CANTERBURY 23 SOUTH SYDNEY 18 at ANZ Stadium

Sunday:

MELBOURNE 22 WARRIORS 12 at Mt Smart Stadium

BRISBANE 50 NEWCASTLE 24 at Suncorp Stadium

Monday:

PARRAMATTA 29 CRONULLA 20 at Parramatta Stadium

Friday:

WESTS TIGERS 10 MELBOURNE 6 at AAMI Park

Saturday:

CANBERRA 32 NEWCASTLE 16 at Hunter Stadium

Sunday:

CRONULLA 22 GOLD COAST 12 at Toyota Stadium

BRISBANE 40 SYDNEY ROOSTERS 22 at Allianz Stadium

Monday:

WARRIORS 30 PENRITH 16 at Centrebet Stadium

Round 15:

Friday:

NORTH QUEENSLAND 12 BRISBANE 0 at Dairy Farmers Stadium

CANTERBURY 28 ST GEORGE ILLAWARRA 20 at WIN Stadium

Saturday:

CRONULLA 20 WARRIORS 19 at Toyota Stadium

SOUTH SYDNEY 24 PARRAMATTA 6 at ANZ Stadium

Sunday:

GOLD COAST 36 PENRITH 16 at Skilled Park

SYDNEY ROOSTERS 42 WESTS TIGERS 28 at Leichhardt Oval

Monday:

MELBOURNE 26 MANLY 22 at Brookvale Oval

Round 16

Friday:

BRISBANE 26 SOUTH SYDNEY 12 at Suncorp Stadium

ST GEORGE ILLAWARRA 8 GOLD COAST 6 at WIN Stadium

Saturday:

NORTH QUEENSLAND 40 CANBERRA 18 at Dairy Farmers Stadium

PARRAMATTA 19 PENRITH 18 in golden point time at Centrebet Stadium

Sunday:

CANTERBURY 20 MELBOURNE 4 at Virgin Australia Stadium, Mackay

MANLY 52 SYDNEY ROOSTERS 14 at Allianz Stadium

Monday:

NEWCASTLE 38 WESTS TIGERS 20 at Hunter Stadium

Round 17

Friday:

CRONULLA 26 BRISBANE 12 at Suncorp Stadium

Saturday:

NEWCASTLE 20 PARRAMATTA 12 at Parramatta Stadium

Sunday:

WARRIORS 35 NORTH QUEENSLAND 18 at Dairy Farmers Stadium

SOUTH SYDNEY 38 PENRITH 12 at ANZ Stadium

Monday:

CANBERRA 22 ST GEORGE ILLAWARRA 18 at Canberra Stadium

Round 18:

Friday:

CANTERBURY 32 SYDNEY ROOSTERS 20 at Allianz Stadium

Saturday:

CANBERRA 40 MELBOURNE 12 at AAMI Park

WARRIORS 32 GOLD COAST 14 at Skilled Park

Sunday:

SOUTH SYDNEY 34 NEWCASTLE 14 at ANZ Stadium

MANLY 40 PARRAMATTA 24 at Brookvale Oval

Monday:

CRONULLA 14 SYDNEY ROOSTERS 14 in golden point time at Toyota Park

Round 19:

Friday:

BRISBANE 10 WARRIORS 8 at Suncorp Stadium

Saturday:

NORTH QUEENSLAND 20 MELBOURNE 16 at AAMI Park

NEWCASTLE 32 MANLY 6 at Hunter Stadium

WESTS TIGERS 26 PENRITH 18 at Campbelltown Stadium

Sunday:

GOLD COAST 38 CANBERRA 26 at Canberra Stadium

ST GEORGE ILLAWARRA 18 CRONULLA 10 at WIN Stadium

Monday:

SOUTH SYDNEY 24 SYDNEY ROOSTERS 22 at Allianz Stadium

Round 20

Friday:

GOLD COAST 14 BRISBANE 10 at Skilled Park

CANTERBURY 20 MANLY 12 at Brookvale Oval

Saturday:

NEWCASTLE 23 WARRIORS 18 at Mt Smart Stadium

PARRAMATTA 16 MELBOURNE 10 at Parramatta Stadium

SOUTH SYDNEY 36 ST GEORGE ILLAWARRA 14 at ANZ Stadium

Sunday:

CANBERRA 36 CRONULLA 4 at Toyota Stadium

PENRITH 28 SYDNEY ROOSTERS 16 at Centrebet Stadium

Monday:

NORTH QUEENSLAND 26 WESTS TIGERS 18 at Dairy Farmers Stadium

Round 21

Friday:

GOLD COAST 36 SYDNEY ROOSTERS 16 at Allianz Stadium

ST GEORGE ILLAWARRA 26 MELBOURNE 18 at WIN Stadium

Saturday:

CANTERBURY 32 NORTH QUEENSLAND 18 at ANZ Stadium

MANLY 24 WARRIORS 22 at Patersons Stadium, Perth

PENRITH 21 CRONULLA 20 in golden point time at Toyota Stadium

Sunday:

NEWCASTLE 36 CANBERRA 6 at Canberra Stadium

SOUTH SYDNEY 32 WESTS TIGERS 6 at ANZ Stadium

Monday:

PARRAMATTA 42 BRISBANE 22 at Suncorp Stadium

Round 22

Friday:

SYDNEY ROOSTERS 26 ST GEORGE ILLAWARRA 10 at Allianz Stadium

Saturday:

MELBOURNE 46 PENRITH 6 at AAMI Park

CANTERBURY 26 NEWCASTLE 10 at Hunter Stadium

MANLY 8 NORTH QUEENSLAND 6 at Dairy Farmers Stadium

Sunday:

CRONULLA 45 WARRIORS 4 at Mt Smart Stadium

CANBERRA 28 BRISBANE 12 at Canberra Stadium

SOUTH SYDNEY 22 GOLD COAST 18 at Skilled Park

Monday:

WESTS TIGERS 51 PARRAMATTA 26 at Campbelltown Stadium 

Round 23

Friday:

MANLY 23 SOUTH SYDNEY 6 at BlueTongue Stadium

MELBOURNE 24 GOLD COAST 16 at AAMI Park

Saturday:

PARRAMATTA 36 SYDNEY ROOSTERS 22 at Parramatta Stadium

NORTH QUEENSLAND 52 WARRIORS 12 at Dairy Farmers Stadium

WESTS TIGERS 22 ST GEORGE ILLAWARRA 12 at Allianz Stadium

Sunday:

CANBERRA 20 PENRITH 10 at Centrebet Stadium

CANTERBURY 22 BRISBANE 14 at ANZ Stadium

Monday:

NEWCASTLE 26 CRONULLA 4 at Hunter Stadium

Round 24

Friday:

CANTERBURY 23 WESTS TIGERS 22 in golden point time at ANZ Stadium

MELBOURNE 19 BRISBANE 18 at ANZ Stadium

Saturday:

CANBERRA 24 SYDNEY ROOSTERS 20 at Canberra Stadium

CRONULLA 21 SOUTH SYDNEY 4 at Toyota Stadium

Sunday:

PENRITH 18 WARRIORS 16 at Mt Smart Stadium

GOLD COAST 24 PARRAMATTA 16 at Skilled Park

MANLY 42 NEWCASTLE 20 at Brookvale Oval

Monday:

NORTH QUEENSLAND 32 ST GEORGE ILLAWARRA 22 at WIN Stadium

Round 25:

Friday:

MANLY 16 BRISBANE 6 at Brookvale Oval

CANBERRA 34 CANTERBURY 6 at Canberra Stadium

Saturday:

PENRITH 36 GOLD COAST 22 at Centrebet Stadium

ST GEORGE ILLAWARRA 38 WARRIORS 6 at WIN Stadium

Sunday:

NORTH QUEENSLAND 22 NEWCASTLE 14 at Dairy Farmers Stadium

Sunday:

SOUTH SYDNEY 38 PARRAMATTA 6 at ANZ Stadium

Monday:

MELBOURNE 20 CRONULLA 18 at AAMI Park

Round 26:

Friday:

BRISBANE 19 PENRITH 12 at Suncorp Stadium

SOUTH SYDNEY 18 NEWCASTLE 6 at Hunter Stadium

Saturday:

MANLY 24 GOLD COAST 16 at Skilled Park

CANTERBURY 42 SYDNEY ROOSTERS 10 at ANZ Stadium

MELBOURNE 26 WESTS TIGERS 6 at Leichhardt Oval

Sunday:

CANBERRA 42 WARRIORS 22 at Mt Smart Stadium

NORTH QUEENSLAND 36 CRONULLA 22 at Toyota Stadium

ST GEORGE ILLAWARRA 29 PARRAMATTA 8 at ANZ Stadium

Finals: week one

First qualifying final:

CANTERBURY 16 MANLY 10 at ANZ Stadium

Second qualifying final:

MELBOURNE 24 SOUTH SYDNEY 6 at AAMI Park

First elimination final:

NORTH QUEENSLAND 33 BRISBANE 16 at Dairy Farmers Stadium

Second elimination final:

CANBERRA 36 SOUTH SYDNEY 14 at Canberra Stadium

Finals: week two

Third qualifying final:

MANLY 22 NORTH QUEENSLAND 12 at Allianz Stadium

Fourth qualifying final:

SOUTH SYDNEY 38 CANBERRA 16 at ANZ Stadium

Finals: week three:

First preliminary final:

MELBOURNE 40 MANLY 12 at AAMI Park

Second preliminary final:

CANTERBURY 32 SOUTH SYDNEY 8 at ANZ Stadium

Finals: week four:

Grand final:

MELBOURNE 14 CANTERBURY 4 at ANZ Stadium

SUPER LEAGUE 2012: round 16

Friday:

WIGAN 50 LEEDS 8 at Headingley

SALFORD 34 CATALAN 30 at City Of Salford Stadium

Sunday:

HULL KR 23 WARRINGTON 22 at Craven Park

HULL 18 ST HELENS 18 at KC Stadium

WIDNES 26 HUDDERFIELD 22 at Stobart Stadium

WAKEFIELD 24 LONDON 6 at Belle Vue

Monday:

BRADFORD 46 CASTLEFORD 32 at Odsal Stadium

Round 17

Friday:

WARRINGTON 37 LEEDS 18 at Halliwell Jones

ST HELENS 54 BRADFORD 0 at Langtree Park

Saturday:

LONDON 28 WIDNES 24 at Twickenham Stoop

WIGAN 36 CATALAN 14 at Stade Gilbert Brutus

Sunday:

CASTLEFORD 34 SALFORD 30 at ProBiz Coliseum

WAKEFIELD 32 HULL 30 at Belle Vue

Monday::

HULL KR 44 HUDDERFIELD 26 at Galpharm Stadium

Round 18

Monday:

LEEDS 44 WAKEFIELD 40 at Headingley

Friday:

ST HELENS 32 SALFORD 10 at City Of Salford Stadium

CATALAN 13 HULL KR 10 at Craven Park

Sunday:

WARRINGTON 40 HULL 18 at Halliwell Jones Stadium

LEEDS 40 CASTLEFORD 22 at Headingley

HUDDERFIELD 46 LONDON 10 at Galpharm Stadium

BRADFORD 34 WAKEFIELD 26 at Odsal Stadium

Monday:

WIGAN 54 WIDNES 12 at DW Stadium

Round 19

Friday:

SALFORD 48 WARRINGTON 24 at City Of Salford Stadium

BRADFORD 30 WIGAN 22 at DW Stadium

ST HELENS 34 HULL KR 28 at Langtree Park

Saturday:

LEEDS 58 LONDON 12 at Headingley

CATALAN 34 WAKEFIELD 10 at Stade Gilbert Brutus

Sunday:

HULL 28 HUDDERSFIELD 24 at KC Stadium

Monday:

WIDNES 40 CASTLEFORD 10

Round 20:

Friday:

LEEDS 21 HULL 6 at Headingley

Sunday:

BRADFORD 44 LONDON 12 at Odsal Stadium

SALFORD 24 HULL KR 22 at Craven Park

ST HELENS 24 WIDNES 23 at Stobart Stadium

CASTLEFORD 52 HUDDERSFIELD 6 at ProBiz Coliseum

WIGAN 52 WAKEFIELD 10 at Belle Vue

Monday:

WARRINGTON 21 CATALAN 6 at Halliwell Jones Stadium

Round 21:

Friday:

CATALAN 44 HULL 14 at Stade Gilbert Brutus

Friday:

LEEDS 34 BRADFORD 16 at Headingley

WIDNES 46 SALFORD 8 at City Of Salford Stadium

ST HELENS 20 CATALAN 15 at Stade Gilbert Brutus

Saturday:

WIGAN 44 LONDON 6 at The Stoop

Sunday:

WAKEFIELD 35 HUDDERSFIELD 14 at Galpharm Stadium

WARRINGTON 40 CASTLEFORD 26 ProBiz Coliseum

Monday:

HULL 32 HULL KR 18 at Craven Park

Round 22

Friday:

WIGAN 40 CASTLEFORD 16 at DW Stadium

Saturday:

CATALAN 19 LONDON 12 at Stade Gilbert Brutus

HULL KR 32 WIDNES 26 at Stobart Stadium

Sunday:

HULL 34 SALFORD 26 at KC Stadium

WARRINGTON 50 BRADFORD 22 at Halliwell Jones Stadium

HULL KR 32 WIDNES 26 at Stobart Stadium

ST HELENS 46 HUDDERSFIELD 12 at Langtree Park

Monday:

WAKEFIELD 38 LEEDS 18 at Belle Vue

Round 23:

Friday:

WIGAN 48 HULL 10 at DW Stadium

Saturday:

LONDON 40 SALFORD 28 at The Stoop

Sunday:

LEEDS 25 HULL KR 24 at Craven Park

HUDDERSFIELD 36 CATALAN 18 at Galpharm Stadium

WAKEFIELD 40 CASTLEFORD 12 at ProBiz Colisseum

BRADFORD 28 WIDNES 26 at Odsal Stadium

Monday:

WARRINGTON 22 ST HELENS 12 at Langtree Park

Round 24:

Friday:

BRADFORD 32 HULL KR 26 at Odsal Stadium

LEEDS 68 WIDNES 24 at Headingley

HUDDERSFIELD 30 SALFORD 20 at City Of Salford Stadium

Sunday:

WAKEFIELD 33 ST HELENS 32 at Belle Vue

LONDON 42 CASTLEFORD 20 at ProBiz Coliseum

HULL 30 CATALAN 10 at KC Stadium

WARRINGTON 30 WIGAN 10 at Halliwell Jones Stadium

Round 25

Friday:

LONDON 62 WARRINGTON 18 at The Stoop

ST HELENS 44 CASTLEFORD 12 at Langtree Park

Saturday:

CATALAN 38 LEEDS 34 at The Stoop

WIDNES 42 HULL 16 at Stobart Stadium

Sunday:

BRADFORD 34 HUDDERSFIELD 12 at Galpharm Stadium

WAKEFIELD 31 HULL KR 30 at Craven Park

Monday:

WIGAN 38 SALFORD 6 at DW Stadium

Round 26:

Friday:

ST HELENS 30 LONDON 0 at Langtree Park

LEEDS 46 SALFORD 12 at Headingley

Saturday:

HULL 70 BRADFORD 6 at Odsal Stadium

Sunday:

CATALAN 46 CASTLEFORD 26 at ProBiz Coliseum

WAKEFIELD 22 WIDNES 18 at Belle Vue

WARRINGTON 54 HUDDERFIELD 6 at Halliwell Jones Stadium

WIGAN 42 HULL KR 36 at Craven Park

Round 27:

Friday:

ST HELENS 26 WIGAN 18 at Langtree Park

Saturday:

LONDON 48 HULL KR 42 at The Stoop

CATALAN 50 BRADFORD 26 at Stade Gilbert Brutus

HULL 36 CASTLEFORD 10 at KC Stadium

WAKEFIELD 42 SALFORD 34 at Leigh Sporting Village

Sunday:

HUDDERFIELD 48 LEEDS 24 at Galpharm Stadium

WARRINGTON 52 WIDNES 14 at Halliwell Jones Stadium

Play-offs: week one

First play-off:

WIGAN 46 CATALAN 6 at DW Stadium

Second play-off:

ST HELENS 24 WARRINGTON 6 at Halliwell Jones Stadium

Third play-off:

LEEDS 42 WAKEFIELD 20 at Headingley

Fourth play-off:

HULL 42 HUDDERFIELD 10 at KC Stadium

Play-offs: week two:

First elimination final:

 LEEDS 27 CATALAN 20 at Stade Gilbert Brutus

Second second elimination final:

WARRINGTON 24 HULL 12 at Halliwell Jones Stadium

Play-offs: week three:

First semi-final:

 LEEDS 13 WIGAN 12 at DW Stadium

Second semi-final:

WARRINGTON 36 ST HELENS 18 at Langtree Park

Play-offs: week four:

Grand final:

LEEDS 26 WARRINGTON 18 at Old Trafford, Manchester

CHALLENGE CUP 2012: Semi-finals:

Saturday:

LEEDS 39 WIGAN 28 at Galpharm Stadium

Sunday:

WARRINGTON 33 HUDDERSFIELD 6 at City Of Salford Stadium

Final:

WARRINGTON 35 LEEDS 19 at Wembley Stadium

RLIFInternationals 2012: European Cup

October 14:

IRELAND 30 SCOTLAND 18 at Maggetland, Edinburgh

October 20:

ENGLAND KNIGHTS 56 IRELAND 4 at Deramore Park, Belfast

October 28:

ENGLAND KNIGHTS 62 SCOTLAND 24 at Maggetland, Edinburgh

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s